Araç Plakası Sorgulama ve Ödeme

Araç Plakası Sorgulama ve Ödeme

Trafik cezası aldınız ve bunun için onca belge ve evrakı yanınza alıp maliye veya diğer ödeme noktalarına gitmek, moralinizi bozuyor ve bunu yapmaya eriniyor musunuz? Keşke bu kadar zahmete sokmayacak başka bir yol mu olsa diyorsunuz? Ya da, yeni bir sistem gelsin de şu taşıma işinden ve zahmetinden kurtulalım mı diyenlerdensiniz.

Öyleyse; sizin için son zamanlarda yeni bir sistem hayata geçirildi. Plakadan ceza ödeme sistemi olarak bilinen bu sistemde, artık yalnız plakanız ile, aracınıza ait tüm işlemleri yapabilirsiniz. Bunun için ekstra masraf ve zaman kaybına girmeyecek hızlı ve kolay ödemenin keyfini çıkaracaksınız.

Dilerseniz ptt şubelerinde bu işlemi yapabilir, ya da; anlaşmalı banka kartları ile bankalarda ve anlaşmalı iş yerlerinde ödemenizi plaka ile yapabilirsiniz. Bunun yanında internetten online web sitelerinde de bu işlemi kolay ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Aracınıza ait, bir vergi borcu veya trafikte yaptığınıza ihallerden dolayı bir cezanız var ise; bunu dert etmeyin. Artık onca yol yürümenize veya uzakta ise; yol masrafına girmenize gerek yok.

Ayrıca, uzun kuyruklarda bekleyip sıranın size gelmesini beklemenize gerek yok. Çünkü, size en kolay hangi yol ise; o yöntemde sadece aracınıza ait plaka kodunu başvurduğunuz ödeme noktasına vermeniz yeterli olacaktır. Plaka kodunuzu verdiğiniz ödeme noktası, sizin aracınza ait eski dönem ve içinde bulunduğunuz döneme ait tüm borçları detaylı bir şekilde önünüze serecek ve dilediğiniz ödeme yöntemi ile bunu anlık ve kolay bir şekilde yapabileceksiniz.

Dilerseniz de, online internet sitelerinden de ödemelerinizi yine plaka kodunu girerek yapabilirsiniz. Bunun için sistem sizden, plaka kodu, varsa özel plaka kodunu ve tescil tarihi bilgilerini isteyecektir. Bu bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde girdiğinizden emin olduktan sonra, ödeme kısmını tıklayınız.

Bu işlemi doğru yaptığınızadan emin olduktan sonra, sistem sizi online kredi kartı ile ödeme noktasına yönlendirecektir ve sizde artık kolay ve hızlı bir şekilde, plakadan ceza ödemesi yapmış olacaksınız. Bu işlemleri yaparken sizden istenen bilgileri doğru girdiğinizden emin olunuz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan