Winrar Alternatifi Dosya Sıkıştırma Programları Nelerdir?

Winrar Alternatifi Dosya Sıkıştırma Programları Nelerdir?

Uzman bilgisayar kullanıcıları hangi programın daha iyi olduğunu bilirler. Fakat yeni bilgisayarla tanışmış bir kişi bu sıkıntıya düşebilir. En başta gelen dosya sıkıştırma programları Winrar ve Winzipp’tir. Google arama motorunda ilk sayfada hatta en başta bu programlar çıkar fakat daha farklı programlar kullanmak istiyorsanız buyurun beraber Alternatif dosya sıkıştırma programlarını inceleyelim.

Bandizip

Önerilebilecek ilk akla gelen programlardan biri olan Bandizip diğer güçlü rakipleri (Winrar ve Winzip)’ten bahsediyoruz daha gelişmiş bir özelliğe sahiptir. Kullananlar bilir diğerlerinden daha hızlı dosya arşivler ve algoritmasıyla fark yaratır. Sürükle Bırak özelliği ile rakiplerinden açık ara öndedir. Tavsiyelerin başında gelir.

7-Zip

Açık kaynak kodlu geliştirilen bu program tercih edilen sıkıştırma programlarından biridir. Program kullanımı kolay ve basit olması nedeni ile tercihlerin başında gelir. Ayrıca program her türlü sıkıştırılmış dosyayı açma ve her türlü sıkıştırma yapma özelliğine sahiptir.

IZArc

Tüm dosya formatlarını destekleyen bir programdır. Kullanımı kolay bir yazılıma sahip ve ücretsiz bir program olduğu için tercih edilir. Bütün windows işletim sistemleri ile uyumlu çalışan IZArc sayesinde işlemlerinizi basitçe yapabilirsiniz.

CoffeeCup Free Zip Wizard

Büyük özelliklerinden biri olan hasar görmüş dosyaları onarabilir ve e-posta gönderme özelliğine sahiptir. Ayrıca dosyaları exe formatında dönüştürme gibi özellikleri de barındırıyor. Dosyaları dışarı çıkarmak için yada kendi dosya arşivinizi oluşturmak isterseniz tercih edebileceğiniz güzel bir programdır.

B1 Free Archiver

Diğer programlara göre sade bir görünüme sahip kolay kullanım sunan tercih edilebilecek bir başka programdır. Bu program sayesinde sıkıştırılacak dosyayı kolayca bulabilirsiniz, olduda bulamadınız o zamanda size bulmanızda yardımcı olur.

Yorum Yap
0 Yorum yapan