Villa Tasarım ve İç Mimarlık Ofisinin Katkısı

Villa Tasarım ve İç Mimarlık Ofisinin Katkısı

Villa tasarım , konutların yaygınlaşmasında şehirlerin bir kaos yuvasına dönüşmüş olmasının payı büyüktür. İnsanlar doğayla iç içe yaşayabilecekleri, kaostan uzak bir formül aramaktadır. Bunu ise villa tasarımları ile bulabiliyorlar. Müstakil bir evin rahatlığıyla konforunu tecrübe ettikten sonra zaten geri dönüş pek mümkün olmuyor. Bu rahatlığı ve konforu sağlayan veya daha üst düzeye çıkaran en temel unsur ise villa tasarım projelendirilme aşamasıdır.

 

Konut olarak bakıldığında villa tasarımları olabildiğince geniş ve büyüktür. Bahçeleri olması yaşam alanı açısından ekstra bir seçenek sunar. Bununla beraber iç mimarlık ofisi ile projelendirdiğiniz villanızda bu ayrıntılara da yer verebilirsiniz. Yani villa tasarımı iç yapısına yönelik çalışmaların dışında yine bunlarla bağlantılı ve görsel bir kompozit yaratabilecek dış tasarımlar söz konusu olabilir.

 

Çünkü proje kapsamında villa peyzaj düzeni, havuz, ağaçlandırma alanları ve yürüyüş yolları gibi kıstaslara da yer verilmektedir. Tabii ki bunlar için yapılacak olan tüm seçimler özgün olmak durumundadır. Villa tasarım boyutları kadar kullanılabilir alan boyutu, açık alanın durumu ve kişisel talepler öne çıkmaktadır. Geniş bir bahçeye sahip olunduğunda havuz tasarımı ile peyzaj mimarisi bir bütün olarak düşünülebilir. Bahçenin bir alanının ufak bir koruya çevrilmesi için de yine büyük bir açık alana ihtiyaç vardır.

 

İç mimariye dönüldüğünde ise göz kamaştıracak bir tasarıma imza atılmak istenir. Bunu sağlayacak faktörler ise aydınlatma, renk, materyal, dekor gibi detayları kapsayan çok geniş bir alanı ifade eder. Villa iç tasarımları genellikle birbiriyle ilişiği olan tasarımsal ölçekler tercih edilerek hazırlanmaktadır. Proje incelendiğinde mutfak dolaplarının rengi ile mutfak tezgahında kullanılan materyal birbiriyle ilişkili olarak görülür. Aynı durumu banyolar için de gözlemlemek mümkündür. Yine banyo ve mutfağı ayrı ayrı ele alabiliyor olsak bile genel yer döşemeleri için tercih edilen malzemenin niteliği, rengi ve görünümü bir bütünlük yaratmaktadır.

 

Güneş ışığını alan bir odayla güneş ışığını nispeten daha az alan bir kısım için aynı aydınlatma projesini kullanmak çok mantıklı ve estetik olmayacaktır. Bunların tamamı bir bütün olarak düşünülüp ayrı ayrı çözümler sağlanan kıstaslar olarak tanımlanabilir. İç mimarlık ofisi projelendirme aşamasında villanın tüm tasarımsal taleplerini önceden alır. Kişinin istekleri doğrultusunda bir proje hazırlanır.  Bu proje ile villanın iç mimari proje bahçesinde yer alan ağaç ve çiçek düzenine kadar her detay en ince ayrıntısına kadar işlenmiş olur. Mutlu bir hayatın anahtarını kendinize özel tasarlanmış bir iç mimarlık projesiyle yakalamak daha kolaydır.

İç Mimarlık ofisi www.wawainteriors.com
[email protected] ile iletişime geçebilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan