Trafikte Bilinçli Bir Sürücü Olmak

Trafikte Bilinçli Bir Sürücü Olmak

Sizde bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak bilinçli bir sürücü mü olmak istiyorsunuz. İşte doğru adrestesiniz. Sizlere bilinçli bir vatandaş olmanız için neler yapılması gerektiğini bu yazımızda anlatacağım. Detayları makalemizde…

Eğer sizde bilinçli bir sürücü olmak istiyorsanız evden çıkar çıkmaz emniyet kemerinizi takmalısınız. Yakın mesafe diye kemerinizi takmamayı ihmal etmeyin. Çünkü kazaların büyük çoğunluğu kısa mesafeli kazalardan meydana gelmektedir. Çocuklarınıza da küçük yaştan emniyet kemeri takmayı öğreterek bu bilincin diğer yaşlarda devam etmesini sağlayabilirsiniz.

Bilinçli sürücü hiçbir zaman alkol ve ya uyuşturucu madde alarak trafiğe çıkmaz. Eğer alkol kullanıyorsanız bile bir taksiye binerek gitmek istediğiniz yere kadar gidebilirsiniz. Ayrıca yapılan cinayetlerin, tecavüzlerin, kavgaların hepsinin sebebi alkolden kaynaklanmaktadır.

Bilinçli sürücü trafikte de bilinçlidir. Diğer sürücüleri tahrik edecek el ve kol hareketleri yapmaz. Zaten bu el v kol hareketlerini yapan sürücü hem kendisine saygısını kaybetmiştir hem de topluma. O yüzden trafik de böyle sürücülerle karşılaşırsanız güzel konuşmayı deneyin baktınız hala laftan anlamıyor hiç muhatap olmadan ortamdan uzaklaşmayı denemelisiniz.

Bilinçli bir sürücü kesinlikle düz otobanda hız yapmaz. Kuralları ihlal etmemeye özen göstererek yavaş gitmeye çalışır. Çünkü o hem kendi hayatına saygılıdır hem de başkasının hayatına saygılıdır.

İyi bir sürücü okul taşıtlarına dikkat eder ve ona yol vermeye çalışır. Okul çevrelerinde hız yapmaz çünkü o bir çocuğu öldürmek istemez!

Sizde yukarda ki tavsiyelerimizi okuyarak bilinçli bir sürücü olabilirsiniz

Yorum Yap
0 Yorum yapan