Spor Salonları Hakkında – Ems – Reformer Pilates – Fitness

Spor Salonları Hakkında – Ems – Reformer Pilates – Fitness

kelime anlamı olarak “Sağlıklı ve formda olmak” olan fitnes, temelde kasların tek tek aletli ya da aletsiz çalıştırılmasıyla sıkılaştırılması ve güçlendirilmesi amaçlanan, bir oldukça egzersize ile meydana gelen bir spordur. Bu nedenden dolayı tüm sporların temelini teşkil etmektedir. Bundan dolayı her spor branşında vücutta ağırlıklı kullanılan kas grupları vardır ve bu kas gruplarına kondisyon kazandırılması için fitness egzersizlerine başvurulur.

Fitness

Antalya spor salonunda amaca bakılırsa, her yaşın, her yaşam tarzının ve vücut tipinin birbirinden değişik olarak bir uzman tarafınca takip edilen bir antrenman programı vardır.

Fitness yaparken aerobik (koşu, kürek, bisiklet benzer biçimde kardiyovasküler sistemi çalıştıran egzersizler) ve anaerobik (ağırlık kaldırma egzersizleri) egzersizler beraber yapıldığı için yarışma sporu olan bodybuilding e nazaran vücudun oldukça fazla hacim kazanması hedeflenmez . Bundan dolayı kaslar fazla büyümez, yalnız sıkılaşır ve güzel duyu bir görünüm alır.

Uzun seneler fitness sporu yapanların kanser ve kalp krizine yakalanma riski düşük olduğu benzer biçimde vücudun yüksek oranda kalori yakması sağladığından şeker hastaları için de faydalıdır. İnsan psikolojisine tesir eden endorfin, östrojen yada testesteron hormonlarının salgılanmasını sağlayarak kişinin kendisini daha iyi hissetmesini sağlar. Aerobik egzersizlerle kalp ve damar sistemini güçlendirirken, anaerobik egzersizlerle kas, bağ dokusu, tendonlar ve eklemlerin güçlenmesi sağlanır. Zihinsel olarakta daha sıhhatli ve süratli karar vermeyi sağlar. Formda olan kişinin özgüveni artar ve sıhhatli bir uyku düzenine haiz olur.

Dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan mevzular

bilhassa bu spora yeni süregelen kişiler uygun giyim ve uzman eğitmen eşliğinde antrenmanlara başlamalı, herhangi bir sakatlık riski oluşmaması için antrenman öncesi streching hareketleriyle adalenin ısınması sağlanmalı ve ağırlık egzersizilerinde de hareket disiplinine dikkat edilmelidir.

EMS

EMS, Elektrikli Kas Uyarılmasının kısaltmasıdır. Teknik olarak düşük elektriksel akımlar ile beraber meydana gelen bir antrenmandır; günlük hayatımızda da vücudumuzun kaslarımızı uyarmak için buna benzer akımlar gönderdiğini bilmek mevzuyu anlamakta destek olacaktır. Antalya EMS fitness sistemi bu organik etkiyi kullanır, bu sayede daha yoğun ve etkili bir antrenman gerçekleştirilir.

EMS (AQ8 System) vasıtasıyla üretilen lokalize elektriksel uyarı kombinasyonu ve antrenmanı, bazal metabolizmanın değiştirilmesine niçin olarak, kas hacminin artmasına, süratli zayıflamaya, vücudun kuvvetlenmesine, karın kaslarının kuvvetlenmesine ve düz bir duruş yapmaya destek sunar. EMS ekipmanı, 10 bağımsız kanal vasıtasıyla kasların derhal üstünde çalışan düşük ve orta frekanslı elektrik sinyalleri iletir.

EMS Antrenmanı elektriksel akım uyarılarını kullanan kapsamlı bir antrenmandır. Günlük hayatta, merkezi sinir sistemimiz kas hareketlerimizi denetlemek için devamlı elektriksel ikazlar gönderir. Elektriksel Kas Stimülasyonu (EMS), bu organik ilkeyi, standart egzersizlerle harekete geçirilmesi güç olan en derin kas gruplarını harekete geçirmek için kullanır. Bu, dışardan kasa ek ikazlar elde eden hususi EMS Antrenman elbisesi yardımıyla gerçekleşir.

  • Her tedavi türü için evvelinde kurulmuş ve parasız programlar: Kardiyo, EMS fitness, Rehabilitasyon, Selülit, vb.
  • Parametre Denetim Sistemi: daha hoş duyumlarla daha yüksek yoğunlukları kullanmanıza olanak tanır.
  • Toplam hareket özgürlüğü: 700 metreye kadar mesafede minimum 10 eğitim seansı için oluşturulmuş kablosuz sistem.
  • Antibakteriyel, hafifçe ve dirençli Biosuit’ler, elektrotlar hedef kas alanlarına rahatça taşınabilir.
  • Egzersiz profilinize bağlı olarak değişik modeller: tıbbi, spor yada güzel duyu.
  • Her biri kendi hususi parametreleriyle beraber 8 kullanıcıyla aynı anda antrenman yapabilme şansı.

Reformer Pilates Egzersizlerinin Yararları Nedir?

Reformer pilates egzersizleri ve hareketlerinin temel amacı; vücudun esnemesini sağlamak, tüm kas gruplarını harekete geçirmek, denge merkezini düzetmek ve yağ yakımını kolaylaştırmaktır. Ek olarak kas, eklem ve sırt ağrılarını azaltmak; kişiye esneklik ve koordinasyon becerisi kazandırmak da amaçlanmaktadır. Bundan dolayı oldukça yönlü ve yararlı bir egzersiz sistemidir.

Reformer pilates, bu amaçlarını sistemli emek harcama bütünüyle gerçekleştirir. Ek olarak Antalya reformer pilatesin yararları:

  • Kişiye daha iyi bir duruş, zarafet ve esneklik kazandırır.
  • Sırt ve bel ağrılarını hafifletir. Reformer pilatesin avantajları içinde bilhassa çalışanların en oldukça faydalanacağı madde budur.
  • Egzersizler, kuvvetli kemikler oluşturmak için kafi direniş ve hareket çeşitliliği sağlar.
  • Yıpranmadan uzun, güçlü kaslara ulaşmanın anahtarlarından biridir. Aletli pilatesin yararları içinde kuvvetli kas sistemi oluşturmak vardır.
Yorum Yap
0 Yorum yapan