Sokağa Çıkma Yasağı Ne Zaman Bitecek?

Sokağa Çıkma Yasağı Ne Zaman Bitecek?

23 Nisan 2020 itibari ile 4 günlük sokağa çıkma yasağı bugün itibari ile sona erecek ancak sokağa çıkmadan önce dikkatli olmakta fayda var. Öyle ki sokağa çıkma yasağının bitmiş olması virüs salgınının bittiği anlamına gelmiyor. Bu yüzden her zaman ki gibi sokağa çıkmadan önce iki kere düşünmekte fayda var.

Sokağa çıkmadan önce evde arkamızda bıraktıklarımızı ve onlara bulaştıra bileceğimiz muhtemel salgını düşünmeliyiz. Salgın ilk zamanlarda yaşlıları etkiliyor olarak biliniyordu ancak son durumlar ve güncellemeler bunun ciddi manada değiştiğini gösteriyor. Daha önceleri 65 yaş ve üzeri risk altında olarak görünürken gelinen süreçte 30 yaş ve 50 yaş arasında gerçekleşen ölüm sayıları bilinen gerçeğin değişmesine sebep oldu.

Bu yüzden 30-50 yaş arasındaki insanların çok daha dikkatli olmasında fayda var.

Yasak Bittiğinde Sokağa Çıkılır mı?

Yasak biter bitmez adı üzerinden yasak ortadan kalkar. Bu bağlamda 26 Nisan 2020 akşam saat 23.59 dan sonra sokağa çıkmak yasallaşacak. Ancak yukarıda da bahsettiğimiz üzere yasağın kalkması salgının bittiği anlamına gelmez. Bu yüzden gerekli olmadıkça sokağa çıkmamakta fayda var.

Ramazan Davulcuları Yasağa Dahil mi?

Ramazan davulcuları, insanları sahura kaldırmak için belediyeler tarafından görevlendirilmiş kişiler oldukları için sokağa çıkmalarında herhangi bir yasak söz konusunda değildir. Ancak yasak kapsamında davulcular dahi olmak üzere tüm kamu çalışanları ve personelleri görevlendirme kağıtları ve belgeleri ile çalışmaktadır.

Yorum Yap
0 Yorum yapan