Sivrisinek Nasıl İlaçlanır?

Sivrisinek Nasıl İlaçlanır?

Sivrisinek kan emerek beslenen bir haşere olduğu için tehlikelidir ve rahatsızlık verir. Bu nedenle özellikle sıcak havaların gelmesiyle birlikte daha fazla görünen sivrisinekten kurtulmak için sivrisinek ilaçlama yaptırılmalıdır. İlaçlama firmaları bu konuda sizlere yardımcı olmaktadır. Sivrisinek kanatlı bir canlıdır. Kanatlarını ise uçmak için kullanan canlı kan emerek beslenir. Kan emen diğer canlıların gibi insanlara mikrop bulaştırarak hasta olmalarına neden olurlar. Bu yüzden diğer canlılara yapılan ilaçlama uygulaması sivrisinek ilaçlama şekilden bu canlıya da yapılmalıdır. İnsan sağlığını tehdit etmesinden dolayı sivrisinek ilaçlama ekiplerinin uzun süreli çalışmaları sonucu bu canlının yarattığı problemler başlamadan bitmiştir. Çünkü canlı sürekli kendisine beslenmek için yeni bir konakçı bulduğundan kan emerek diğer canlılara emdikleri kanda bulunan mikropları bulaştırırlar. Bu yüzden canlının hangi ortamda bulunduğundan çok sivrisinek ile mücadele durumunda sivrisinek ilaçlama yapılıp yapılmadığı önemlidir.

 

Sivrisinekler sıtma hastalığının temel etkeni olarak da bilinirler. İnsanları sokmadan önce derilerine kendilerine ait özel bir sıvı bırakarak orayı uyuştururlar. Bu şekilde insanlar sivrisinekler tarafından ısırıldığının bile farkına varmazlar. Ama sonuçları ağır olan canlı insanları ısırır ve taşıdığı mikrobu bulaştırır. Bu yüzden sivrisinek ilaçlama yapılmaktadır. Canlının insan sağlığına etkisi olmasından dolayı sivrisinekten kurtulmak amacıyla sivrisinek ilaçlama firmaları hemen devreye girerek bu uygulamayı yapmaktadırlar. Canlının ağzında bulunan hortumu ile insanlardan akan emerler. Bu işlemin sonrasında kan emilen yerde kabarıklık ve kaşıntı olur. Ayrıca bazı insanların derisi sivrisinek ısırmalarına karşı duyarlıdır. Bu da insanlar da şok etkisi yaratacak bir durumdur.

 

Bu canlı genelde lağım suları, bataklık veya su birikintilerinin olduğu alanlarda daha sık olarak görülürler. İnsanları ise kendilerine ait özel hissetme duyarlılığı sayesinde fark ederek hemen sokmaya çalışırlar. Canlının insanları sokmaması için sivrisinek ile mücadele durumunda sivrisinek ilaçlama yapılmaktadır. Bu canlı insanları soktuğu zamana çeşitli sağlık sorunlarına yol açtığından dolayı insanların yaşadığı ortamlarda pek bulunması istenmez. Bu yüzden böyle bir uygulama yolu seçilmiştir. Sivrisinek ilaçlama firmaları tarafından alınacak yardım doğrultusunda bu yöntemle kolayca uygulanmaktadır.

 

Sivrisinek ilaçlama yapan ekiplerin bu uygulama hakkında ki deneyim ve tecrübeleri sonucu etkileyecektir. Çalıştığınız ekip ne kadar kaliteli iş yaparsa yaptığı uygulamada aynı oranda başarılı olur. Sizlerde bu yüzden sivrisinek ilaçlamanın dışında tarla faresi, ev faresi, yaban arısı ve diğer haşerelerin ilaçlaması için bizim gibi bu konuda deneyim sahibi olan ekibe yaptırabilirsiniz. Emin olun bizim kalitemiz işleme de yansıyacaktır.

Sivrisinek hakkında bilinmeyenler;
*Dişi sivrisinek her defasında 200-300 yumurta bırakabilir.
*Dolunay çıktığı zaman sivrisineğin ısırma işlemi 500 kat fazladır.
*Sivrisinek yumurtaları kurumuş şekilde 5 sene yaşayabilir.
*Sivrisinek yaşamı boyunca 250km yol kat edebilir.
*Sivrisinek saniyede 500 defa kanat çırpar.
*Dolunay çıktığı zaman sivrisineğin ısırma işlemi 500 kat fazladır.
*Kan emen sadece dişi sivrisinektir.

Yorum Yap
0 Yorum yapan