Sivrisinek Kaşıntısından Nasıl Kurtulabiliriz?

Sivrisinek Kaşıntısından Nasıl Kurtulabiliriz?

Çoğu zaman sivrisineklerin sadece bizlerin uyku uyuyacağı muhteşem geceleri mahvettiğini düşünsek de aslında sivri sinek ısırığı ile karşı karşıya kalmamız durumunda hem gecemiz hem de gündüzümüz mahvolmuş demektir. Nitekim sivrisinek ısırığı sabah kalktığınızda kaşıntı sorununun da meydana gelmesine neden olacaktır. Aslında temel olarak baktığımızda sivrisinek kaşıntısı genç bir vücutta meydana geliyorsa ve bu duruma karşı herhangi bir alerjiniz yoksa bu durum çok büyük bir risk teşkil etmiyor ve kaşıntıyı sonlandırabilmek de pratik çözümler ile birlikte mümkün.

Öncelikle ilk deneyebileceğiniz şey bir çok kişinin de yapmış olduğu gibi sinek ısırığının bulunduğu bölgeye kolonya dökmektir. Fakat kolonya genellikle sadece geçici bir rahatlık sağlayacaktır. Bu nedenle eğer bu çözümünüze çare olmazsa kaşıntı için tasarlanmış kremlerden veya egzama kremlerinden birini kullanmanız size çözümü sunacaktır. Yine tüm bunlara alternatif olarak evde kendi imkanınız ile hazırlayabileceğiniz ufak bir karışım da mevcut.

Evinizde eğer Aspirin bulunuyorsa bu aspirin’i ezip toz haline getirip ardından sulandırarak kaşıntının olduğu yere sürmeniz de yine aynı şekilde sizin sivrisinek kaşıntısından kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Kaşınan bölgeyi kaşımak ise mikrop kapmasına ve hatta yara haline gelmesine neden olabilmektedir. Bu nedenle kaşımak yerine önerdiğimiz yöntemlerden herhangi birini kullanmanız şiddetle tavsiye edilir.

Yorum Yap
0 Yorum yapan