Sivrisinek Alerjisi Nedir, Nelere Dikkat Edilmelidir?

Sivrisinek Alerjisi Nedir, Nelere Dikkat Edilmelidir?

Sivri sinekler konusunda maalesef her birey dünyaya şanslı olarak gelmeyebiliyor. Bazen normal bireylerde bir sivri sinek ısırığı hiçbir anlam ifade etmezken diğer bir birey için son derece sinir bozucu ve rahatsız edici, katlanılmaz bir hal alabiliyor. Sivri sinek alerjisi genellikle küçük çocuklarda ve bebeklerde görülür. Normal bir yetişkinin vücudunda kızarıklık yalnızca bir nohut tanesi kadar olabiliyorken alerjisi olanlarda veya bebeklerde bu yara büyük ve içi su dolu bir halka haline gelebiliyor.

Eğer sivrisinek sokmasına karşı alerjiniz varsa normalden çok daha fazla rahatsızlık duyacaksınız demektir. Kaşıntı ile mikrop kapma haricinde sivri sinek alerjisinin çok ciddi bir sonuçlarına henüz rastlanılmamıştır. Eğer bu alerjiye sahipseniz olabildiğince sivri sineklerin bulunabileceği ortamlardan uzak durmalı veya koruyucular kullanmalısınız. Tüm bunlara rağmen sivri sinek sokması ile başınız dertte ise bu alerjiyi önlemek için satılan ilaç ve şuruplardan kullanacaksınız.

Şurup ve damlalar genellikle küçük yaşlardaki çocuklar için kullanılırken yetişkin bireyler için ise hap kullanılabilmektedir. Bu hapları kullanmanız nispeten sivrisinek alerjisinin ortadan kalkmasına yardımcı olacak ve sizi rahatlatacaktır.

Yorum Yap
0 Yorum yapan