Senetle Motor Almak

Senetle Motor Almak

Son dönemlerde artan motor fiyatları nedeniyle Kredi hesaplama işlemleri ile uğraşmak istemeyenler senetle motor almayı tercih etmişlerdir. Kişilerin son dönemlerde ki artışların en büyük sebebi olarak bilinen ekonomik kriz özellikle otomotiv sektöründe kendisini açıkça göstermeye başlamıştır. O nedenle peşinatsız senetle araç ya da motor satın almak isteyen kişiler vade farkı ödeyerek yeni motorlarına kavuşmaktadır. Ancak senetle motor satın alınırken mutlaka dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi motor alınacak yerin güvenilir bir yer olmasıdır. Kişileri mağdur etmeyecek olan ödeme planlarının hazırlanmasına da mutlaka önem verilmelidir. Senetle motor satın almak her ne kadar güvenli olmayan bir alternatif olsa dahi banka üzerinden kredi çekemeyen ve acil olarak gereksinimleri gidermek adına en çok kullanılanlar arasındadır.

 

Peşinatsız Senetle Nasıl Motor Alınır?

Peşinatsız ve Kredi hesaplama işlemleri olmadan motor satın almak için ilk olarak senetle motor satışı yapan yerleri ya da bayilerin araştırılması gerekmektedir. Senetle motor satışı yapan yerlere gidilerek bizzat başvuru yapan kişiler satıcı olan kişiyle her ay ne kadar ödeme yapılacağını içeren ve satın alma işlemleri hakkında detaylar içermektedir. Fakat kişiler yalnızca sözleşme değil bunun yanında satın alma gerçekleştirdiği yer ile de senet imzalamak zorundadır. Satıcı ve alıcı alan kişi arasında imzalanan sözleşme yanında senetlerin incelenmesi ve detaylı olarak analiz edilmesi gerekmektedir.

 

Peşinatsız Senetle Motor Satan Bayiler

Senetle motor satın almak isteyen kişiler eğer ki Kredi hesaplama işlemleri ile uğraşmadan bayi bazında alım işlemlerini yapacaklarsa Bisan, Kuba, Honda, Yamaha, Mondial, Modenass, Crisess, Hundai, Suzuki, BMW, Kawazaki olmaktadır. Senetle motor satın almak isteyen kişiler SSK ve SGK’lı olarak devlet çalışanı ya firma çalışanı olma zorunluluğu bulunmaktadır. Senetle motor satın alacak olan kişinin taşınmaz mülkü olduğunda ise SSK’lı olması şartı aranmamaktadır. Ancak tapulu bir taşınmazın teminat olarak gösterilebilmesi için kişilerden tapunun aslı ya da fotokopisi istenmektedir. Emekli olan kişilerin senetle motor satın alabilmeleri için mutlaka surette bir taşınmazın tapusunu göstermesi gerekmektedir. Bunun harici olarak herhangi bir şekilde emekliye senet ile motor satışı yapılamamaktadır.

 

Ayrıntılı bilgiler için: https://www.kredivepara.com/pesinatsiz-senetle-motor-satan-yerler/

Senetle Motor Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Son derece yıkıcı olan ve yüksek risk taşıyan Kredi hesaplama işlemleri gerçekleşmeden yüksek risk taşıyan durumlardır. Normal şartlarda senetle motor işlemleri de risk taşıyan faktörler arasında yer alsa da kredi gibi sürekli faiz işlemleri ile uğraştırmamaktadır. Özellikle kişilerin çok acil ihtiyaçları bulunmuyorsa senet imzalamaktan uzak durmak gerekmektedir. Fakat yine de senetle motor satın alma işlemlerinde dikkat edilmesi gereken durumlarda bulunmaktadır.                 Senetle motor satın alınacak olan yerin güvenilir ya da tanıdık olması gerekmektedir. Senet imzalanırken yazılan miktarın arkadaşında ya da arasında boşluk olmamasına dikkat etmek gerekir. Bunun en önemli nedeni daha sonra senette yaşanacak oynamaların önüne geçmektir.

Senetle Motor Almak Güvenli Midir?

Motor satın alırken belirli noktalara dikkat edilmesi gerekirken aynı zamanda Kredi hesaplama işlemlerinden anlamayan kişiler senetle motor alabilmektedir. Fakat senetle motor almak güvenli mi gibi soru işaretleri de yaşamamak elde değildir. Her alışveriş türünde olduğu gibi senetle alışveriş yaparken de mutlaka bilinçli olmak ve dolandırıcılık taktiklerinden korunmak gerekmektedir. Keza bu tarz işlemler yaptığını iddia ederek çeşitli kişileri kandırmayı hedefleyen bir çok kişi yer almaktadır. Kesinlikle boş senetlere imza atılmamalıdır. Çünkü boş senetler ileriki günlerde kişinin haberi olmadan farklı tutarlar yazılarak kullanılabilmektedir.

Senetle İkinci El Motor

Senetle motor satan birçok bayi bulunmasından dolayı Kredi hesaplama işlemleri ile ilgilenmek istemeyen kişiler tercih edebilmektedir. Senetle elden motosiklet almak için uygun fiyatlarda satış işlemleri yapan kişiler ile görüşme sağlamak mümkündür. Nakit sıkıntısı yaşayanlar kısa zaman içerisinde senet işlemlerini gerçekleştirerek sorunsuz bir şekilde motor sahibi olabilmektedir. Son dönemlerde senet karşılığında elden taksitle çok uygun faiz oranları ile 48 aya kadar motor sahibi olmak mümkündür. Senet karşılığında belirli vade oranları ile motor satın almak mümkündür. Ülkemizde bulunan motosiklet mağazaları ve bayiler ile de anlaşmalar yapılırken internet üzerinden de aynı şekilde motor sahibi olmak mümkündür. Hangi marka motor satın alınmak isteniyorsa o model ile ilgili senetle motor alma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

KAYNAK: www.kredivepara.com

Yorum Yap
0 Yorum yapan