Ödünç Verdiğim Arabama Ceza Yazılmış

Ödünç Verdiğim Arabama Ceza Yazılmış

Özellikle Türk toplumunda eşyaların birbirine ödünç verilmesi sık rastlanılan bir durumdur. Bu sebeple insanların çoğu kez ödünç verdikleri eşyaların gelmemesi söz konusu olabilmektedir. Ancak vermediğiniz zaman da malını kıskanıyor gibi bir inanış ortaya çıkabildiğinden dolayı ödünç verdiğim arabama ceza yazılmış cezayı kim ödeyecek gibi sorunların ortaya çıkması da oldukça doğal bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır.

Aracınızı ödünç alan kişilerin hızlı araç kullanması durumunda ya da yanlış yere park etmesi sonucunda kesilen cezalar plaka kimin üzerine ise onun üzerine kalmaktadır. Elbette şikâyette bulunma gibi bir hakkınız bulunsa da çoğunlukla plaka sahibi bu cezayı kendi ödemek zorunda kalmaktadır. Bu sebeple ödünç verdiğim arabama ceza yazılmış gibi bir sorunla karşılaşmamak için aracınızı ödünç verdiğiniz kişilere dikkat etmeniz gerekmektedir. Özellikle aileden olmayan kişilere aracınızı verdiğinizde bu kişilerin cezayı kabul etmemesi gibi durumlar ortaya çıkabilmektedir. Cezadan sonradan haberiniz olduğundan dolayı da itiraz hakkınızı kullanamadan arabanıza yazılan cezayı ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Arabanızı birilerine ödünç verirken iki kere düşünmeniz haksız yere ceza ödememeniz açısından daha doğru olacaktır. Ödünç verdiğim arabama ceza yazılmış gibi bir durumla karşılaştığınızda eğer sorunu arkadaşınızla aranızda halledebileceğinize ya da aracınızı hatalı kullanarak ceza kesilmesine neden olmayacağına güveniyorsanız bu kişilere rahatlıkla aracınızı teslim edebilirsiniz. Ancak güvenmiyorsanız sonradan evinize ya da iş yerinize gelebilecek olan cezalardan korunmak için aracınızı başkalarına ödünç vermemeniz daha doğru olacaktır.

Yorum Yap
0 Yorum yapan