Ödeme Sistemleri Güvenli E-Tahsilat Sistemi

Ödeme Sistemleri Güvenli E-Tahsilat Sistemi

Sanal POS çözümleri arayanlar için hızlı, güvenli ve avantajlı seçenekler sunan Tahsilatçım sayesinde ödeme işlemleri kolay hale geliyor. Firmanızın müşterilerinden, bayilerinden veya alt bayilerinden kolay şekilde sorunsuz ödeme alabilirsiniz.

E-Tahsilat Nedir, Niçin Kullanılıyor?

E-tahsilat temel olarak firmanın müşterilerinden, bayilerinden veya alt bayilerinden alacaklarını kolay ve pratik şekilde almasını sağlayan sistemdir. Ödemeler kredi kartı, sanal kredi kartı veya banka kartı gibi çeşitli ödeme araçlarını kullanarak yapılmaktadır. Çevrimiçi ödeme almaya olanak verdiği için günün her saati ödeme yapmaya olanak tanımaktadır.

Güvenli, hızlı olmasının yanında her yerden ödeme alınmasına fırsat veren online tahsilat sistemi özellikle kartların kullanımı ile birlikte çok daha önemli hale gelmiştir. Müşterilerin ve firmaların ödeme işlemlerini kolay hale getiren sistem, e-ticaret çözümü olarak da kullanılıyor.

Online Tahsilat ile Hangi Ödemeler Alınabilir?

Bayi tahsilat sistemi temel olarak firmaların bayilerinden veya alt bayilerinden ödeme almasına olanak tanımaktadır. Bayi ve alt bayilerin yanında müşteriler de e-ticaret sistemi kapsamında ödeme işlemlerini sorunsuz olarak sistem ile yerine getirebilir. Bununla birlikte çeşitli site, kulüp, dernek, vakıf ve benzeri yerlerin aidat işlemlerinin tahsil edilmesi için kullanılmaktadır.

Kolay ve İşlevsel Çözüm

Ödeme yapması gereken müşterilerin, bayilerin veya katılımcıların ödeme işlemleri sistem ile birlikte çok kolay ve rahat şekilde yapılmaktadır. Firmaya özel olarak oluşturulacak olan tahsilat sayfasının ziyaret edilmesi kapsamında karşılarına çıkacak olan ödeme ekranından gerekli bilgileri giren kullanıcılar belirtilen tutarlardaki ödemelerini kısa süreler içerisinde tamamlayabilir.

Online tahsilat sistemi en büyük avantajlarından birisi tamamen güvenli şekilde hizmet sunmasıdır. Özellikle SSL sertifikası ile desteklenmesi sayesinde kart bilgileri karşı tarafa iletilmez ve üçüncü tarafların ulaşmasını olanaksız kolar. Bu açıdan sistemde ödeme yapmak son derece güvenlidir. Kullanıcıların talepleri doğrultusunda ise sistem kart bilgilerini saklamaya da izin vermektedir. Böylece ödemenin tekrarlanacağı zaman kullanıcılar bilgilerini tekrar girmekle uğraşmayarak hemen tahsilat işlemlerini sorunsuz yerine getirebilir.

Online Tahsilat Kullanımın Yararları Neler?

Online tahsilat sistemi her şeyden önce herkesin rahatlıkla kullanabileceği ara yüz ve sisteme sahiptir. Böylece sorunsuz şekilde ödeme işlemleri yapılmaktadır. Özellikle bankalardan tek tek Sanal POS almaya uğraşmak yerine sistem tüm ödeme yöntemlerini tek bir modül haline getirdiği için zaman açısından da tasarruf sunmaktadır. Üstelik bankalardan yapılacak harici anlaşmalar çeşitli ücretlere de tabii olabileceği için tüm ödeme yöntemlerini tek bir sistemde bulmak ödeme alacak firmalar için avantajlıdır.

Sistemin farklı bankalar ile çalışmaya olanak vermesi de ödeme açısından herhangi bir kısıtlama yaşanmasının önüne geçer. Tüm kredi ve banka kartlarının kullanımına olanak veren sistem böylece kullanıcıların hepsine hitap ederek ödeme işlemlerini sorunsuz olarak yapabilmesini sağlamaktadır.

Tahsilat sisteminin yararları sıralanacak olursa;

  • Farklı bankalar ile çalışmak yerine ödeme yöntemini tek bir noktada toplamak ödeme alıcı firma için büyük rahatlık sunmaktadır.
  • Yerli tüm kartların yanında yabancı kartların da kullanımına olanak verir.
  • Mobil uyumlu olması sayesinde seyyar halde de kullanılmaktadır.
  • Kart bilgilerini saklamak isteyen kullanıcılar güvenli bir şekilde sistemde kart bilgilerini tutabilir. Bu sayede de tekrar ödeme yapacakları zaman kart bilgilerini tekrar girerek zaman kaybetmezler.
  • Kullanım paneli üzerinden tahsilat alan firma tüm bilgilere anlaşılır şekilde kolayca ulaşabilir. Bu panel üzerinden detaylı raporları kullanabilir, gerçekleşen tüm ödemeler hakkında bilgi alınabilir. Çeşitli zaman dilimlerine göre de bölünen sistem kapsamında ödemelerin hesaplaması daha kolay şekilde yapılabilir.
  • Tamamen güvenli olması sayesinde riskleri ortadan kaldırarak herkes tarafından rahatlıkla kullanıma uygundur.
Yorum Yap
0 Yorum yapan