Kredi Çekemeyenlere Kredi Veren Bankalar

Kredi Çekemeyenlere Kredi Veren Bankalar

Kredi alamayanlara kredi veren banka var mı? Kredi almak için ne şartlarda başvuru yapılır? Düşük kredi notu olana kredi veren bankalar hakkında sizlere bilgiler vereceğiz.

Genel olarak bankalardan kredi almak için ihtiyaç kredisi çekeriz. İhtiyaç kredisi her bankanın kendi limitleri doğrultusunda verilen bir kredi çeşididir. İhtiyaç kredisi üzerinden 100.000 TL’ye kadar nakit para alabilir ve bu kredileri 60 ay vadeye bölerek ödeyebilirsiniz.

Kredi almak için bankalarda iyi müşteri olmanız gerekiyor. Bunun için kredi skorunuzun iyi olması ve 1100 üzerinde olması gerekir. Ayrıca bankalardan icralık olan müşterilere kredi başvurusu yapılmaz. Bu durumda kredi notu düşük olanlar ve banka çalışması olmayanlar bazı bankalardan kredi alabilirler. Kredi alamayanlara kredi veren bankalar hakkında bilgi almak istiyorsanız yazımızı okuyabilir ve size öneri verdiğimiz bankalardan kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Düşük Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar

Bankalar düşük kredi notu olan kişilerden genellikle kefil veya ipotek istemektedirler. Ama ülkemizde bulunan iki banka düşük kredi notu olanlara anında kredi çalışması yapmaktadır. Bu bankalardan birisi düşük kredi notunu dert etme sloganıyla kredi veren Aktifbank’tır. Aktifbank nkolay kredi başvurusu adı altında verilen bu kredi sadece ihtiyaç kredisi için verilmiştir. Aktifbank resmi internet sitesi olan www.nkolaykredi.com.tr adresinden başvuru yapabilir ve 30.000 TL’ye kadar kredi sonucunuzu anında görebilirsiniz.

Düşük kredi notuna kredi veren bir diğer banka Fibabanka’dır. Fibabanka üzerinden düşük kredi notu olan kişiler 10 bin liraya kadar kefille 24 ay vadeli kredi başvurusu yapabilirler. Başvurular evraklarınız ile birlikte sadece banka şubelerinden yapılmaktadır. Eğer bu iki bankadan da kredi alırsanız düzenli ödemeler yaptıktan sonra kredi notunuzu yükseltebilirsiniz ve kredi almak için istediğiniz bankadan başvuru yapabilirsiniz.

İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar

Bankalardan dolayı icralık bir durumunuz varsa hiçbir şekilde kredi alamazsınız. Ancak emekli ve devlet memuru olduğunuzda ve maaş aldığınız banka şubesinden icralık olduğunuz tüm borçları kapatıp ekranlardan sildirdikten sonra kredi başvurusu yapabilirsiniz. Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank ve PTT üzerinden kredi başvurusu yapabilirsiniz. Ama eğer icralık oldunuz ve özel sektör çalışanıysanız borçlarınızı ödedikten sonra ilk önce kredi kartı almayı denemelisiniz.

Kredi Alamayanlara Senetle Kredi Var mı?

Senetle kredi işlemi faktoring firmalarının bazı özel müşterilerine verdikleri kredi şeklidir. Bu kredilerde banka kredi notu ve kredi sicili önemli değildir. Ama bu firmalardan başvuru yapacaksanız bir ticari geçmişinizin olması ve ipotek vermeniz gerekmektedir.

Senetle kredi adı altında verilen bu kredilerde verdiğiniz ipoteğin ekspertiz değerine göre size kredi limiti belirlenecektir. 500 bin liralık bir ekspertiziniz varsa bunun için en fazla %50 değerine kadar yani 250 bin liraya kadar kredi alabilirsiniz. Başvuru yapmadan önce bu senetle kredi veren faktoring firmalarına başvurunuzu yapmanız gerekiyor.

Kredi Alamayanlara Kredi Veren Kuruluşlar

Eğer bankalardan kredi alamıyorsanız faizle kredi veren kuruluşlar üzerinden ipoteğinizle kredi alabilirsiniz. Bu ipoteklerde gayrimenkul ipoteği geçerli olacaktır. Özellikle İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyükşehirlerde kredi çıkartılır adı altında firmaların olduğu ve bu firmaların kredi alamayan kişilere komisyonla kredi çıkarttığı bilinmektedir. Eğer siz bir sorunum yok diyorsanız ve bankalarda devamlı olumsuz yanıt alıyorsanız bu yerlere başvuru yapabilirsiniz. Yada faizle kredi veren kuruluşlara giderek yine ipoteğinizi verip kredi almanız mümkündür. Ama bu işlemleri yaparken özellikle firmaların gerçek olup olmadığını kontrol ediniz. İpotek verdiğiniz firmaların bankalar üzerinde çalışması olması gerekiyor. Şahıs kişiler üzerine kesinlikle ipotek vermeyiniz. Kredi çıkartan firmalar eğer sizden ipotek alacaklarsa bunu banka üzerinden almaları gerekmektedir.

Kaynak: https://www.kredivepara.com/kredi-alamayanlara-kredi-veren-bankalar/

Yorum Yap
0 Yorum yapan