Kız İstemeye Nasıl Gidilir? Kız İstemeye Giderken

Kız İstemeye Nasıl Gidilir? Kız İstemeye Giderken

Evlenecek olan çiftler için ilk adım kız isteme töreni olmaktadır. Geçmişten günümüze gelen en önemli törenlerden birisi kız isteme olmaktadır. Kız isteme töreni yıllar geçse bile aynı şekilde devam edecek olan en özel ve anlamlı günlerden birisi olmaktadır.

Evliliğin ilk adımlarının atıldığı en özel ve önemli törenlerin başında gelmektedir. Erkek tarafının kız istemeye giderken yapması gereken bazı önemli hususları bulunmaktadır.

Gelin hep birlikte kız istemeye giderken yapılması gerekenleri inceleyelim:

Erkek tarafı istemeye gideceği kızın ailesinden randevu alarak, kızlarını istemeye gideceğiniz müsait bir gün erkek evini çağırmaktadır. Erkek tarafından aile büyükleri kız isteme akdinin gerçeklemesi için kız evine ziyarete gitmektedir.

Kız istemeye giderken götürülmesi gereken en önemli şey çikolata olmaktadır. Özel olarak hazırlanmış gümüş tepsiler içindeki çikolatalar ve elinizde bulunan bir buket çiçek ile kızı istemeye hazırsınız. Alınacak olan çiçeğin kızın sevdiği yâda şık ve sade bir çiçek olmasına özen gösterilmesi gerekmektedir. Kız istemeye giderken gösteriş yapılmasının hiçbir anlamı olmamaktadır.

Diğer bir önemli husus, kız istemeye giderken giydiğiniz kıyafetlerin uyumlu ve şık olmasına özen göstermeniz gerekmektedir. Erkek tarafından tüm herkesin aynı şıklıkta olması gerekmektedir. Damat adayı uyumlu giyinmesi ve sade davranışları ile kız isteme törenine hazır olması gerekmektedir. Aile büyüklerinin onayı ile kız isteme töreni gerçekleşmektedir.

Yorum Yap
0 Yorum yapan