Karıncaları Evden Uzak Tutmanın Yolları

Karıncaları Evden Uzak Tutmanın Yolları

Karıncalar yaz geldiğinde yuvalarından çıkar ve harıl harıl kışa hazırlık yapan bir hayvandır. Sizi bilmem ama bana sevimli geldiği için karıncaları severim. Zaten Kuran-ı kerimde de karıncaların kutsallığı hakkında bilgiler bulunmaktadır. Ve eskiler bilir ki karınca öldürmek günah ve karınca olan evde bereket ve huzur olurmuş. Ancak yine de ben karıncalardan uzak durmak istiyor ve karıncaları evden uzak tutmak için doğal bir yöntem arıyorum diyorsanız makalemizin devamını okuyun derim.

 

Karıncaları evden uzak tutmanın doğal yolları

Evinizi tabi ki temizliyorsunuzdur. İşte evinizi temizlerken yer silme suyuna yarım çay bardağı sirke koyarsanız karıncaları evden yollamış olursunuz. Çünkü karıncaları koku alma duyuları gelişmiştir ve sirke kokusuna tahammül edemezler.

  • Portakal, greyfurt gibi meyvelerin kabuklarını suyla karıştırıp bir süre bekletin ve bir spreyli şişeye koyup karıncaların yoğun bulunduğu bölgeye sıkarsanız karıncalar evi ter keder.
  • Arnavut biberi ve suyu karıştırıp karınca yuvalarına yakın yere dökerseniz karıncaları o bölgeyi terk eder.
  • Bir bardak suya bir damla tarçın yağı döküp karıncaların olduğu yerlere dökerseniz karıncalar sizi yere edecektir. Çünkü karıncalar tarçın kokusuna da tahammül edemezler.
Yorum Yap
0 Yorum yapan