Karafatma Nasıl İlaçlanır?

Karafatma Nasıl İlaçlanır?

Yeryüzünde oldukça farklı türde bulunan Karafatma haşeresi; bakteri ve yaymış olduğu mikroplar nedeni ile oldukça tehlikeli canlılardır. Sıcak iklimin bulunduğu bölgelerde daha sık görülmektedir. Her türlü atık ile beslenmelerini sağlamaktadırlar. Kara fatma tehlikeli haşere olduğu için bir an önce yok edilmesi gerekir. Karafatma ilaçlama firmaları tarafından uygulanan karafatma ilaçlama kolay yöntemlerle sorununuza çözüm olacaktır.  Bağırsaklarındaki bakteriler her türlü çöp, hayvansal atık ve çeşitli böcekleri yemelerine yardımcı olmaktadır. İnsanlara ısırmadıkları ve sokmamaları göz önünde bulundurularak çok sayıda deney için kobay olarak kullanılmaktadırlar.

 

Karafatma yılda birkaç kez kabuk değiştiren haşerenin genel yapı bakımından incelendiğinde dirençli bir dış katmana sahiplerdir. Genellikle siyah renkte görülen haşerenin bazı türleri ise koyu kahverengi olabilmektedir. Açlığa ve susuzluğa dayanıklı canlılardır. Zor bir haşere türü olduğu için karafatmadan kurtulmak bireysel yapıalcak yöntemlerle mümkün olmayacaktır. Kara fatma ilaçlama uygulatılarak daha sağlıklı ortamlarda yaşamlarınızı sürdürebilirsiniz. 6 ayaklı olan canlılardır. Bacak sistemleri oldukça kuvvetlidir kilometrelerce yolu yorulmadan rahatlıkla kat edebilirler. Çok hızlı hareket eden bu haşereyi yakalamak oldukça zordur.

 

Boyutları yaşadıklara bölgeye göre değişiklik göstermektedir. Ömürleri boyunca bir kere çiftleşme sonucu defalarca yumurtlama özelliğine sahip olan karafatma hızla çoğalarak kısa sürede onlarca hatta yüzlerce zararlıya kadar ulaşabilirler. Yaşam alanlarında bulunan karafatmadan kurtulmak göründüğü kadar kolay değildir. Bu nedenle böcek ilaçlama firmaları ile irtibata geçmek en doğrusudur.

Sektörde çok sayıda karafatma ilacı bulunmaktadır. Bu ilaçların çoğuna bağışıklık gösterdikleri için karafatma ile mücadele edilirken dikkatli olunması gerekmektedir.  Gündüzleri genellikle yuvalarında saklanırken geceleri yiyecek bulabilmek için ortaya çıkarlar. Başlarının üzerinde bulunan antenler ile yiyeceklerin yerleri algılayabilirler. Karafatmadan kurtulmak için detaylı ve genel bir ilaçlama hizmeti almak gerekmektedir.  Her türlü kimyasala hatta radyasyona bile direnç gösteren bu tür canlılar ile uğraşmak oldukça zordur. Alınabilecek karafatma ilaçlama hizmetlerinin de profesyonel kişiler tarafından olmasına dikkat edilmelidir.

Karafatma ile mücadele bireysel olarak yapılmamalıdır. Yanlış yapılan bir uygulama haşerelerin bağışıklık sistemini kuvvetlendirmeye neden olabilir. İlaçlama şirketi olarak karafatma ilaçlama ekiplerimiz ile 18 yılı aşkın süredir deneyimli, eğitimli ve bilgi sahibi ekibimiz ile lider firmalar arasında olarak müşterilerimize yardımcı olmaktayız.

Böceklerin yumurtaları daha dayanıklı olduğu için ilk karafatma ilaçlama işlemini takiben 15 gün sonra ikinci bir ilaçlama yapılarak bu zararlılardan tamamen kurtulmak mümkündür. Bu işlemde sıvı kokulu ilaçlama yapmak daha sağlıklı çözüme ulaşmanızı sağlar. Jel ilaçlar yoğun karafatma şikayeti bulunan yerlere önerilmemektedir.

Yorum Yap
0 Yorum yapan