İzmir Pedagog

İzmir Pedagog

Çocuk ve gençler ülkemizin kalkınması ve gelişmesinde bir yapı taşını oluşturmaktadır. Doğdukları günden beri onların sağlıklı ve bilinçli birer birey olmaları için özenle hareket ediyoruz. Çocuklarımızın gelecekteki karşılaşacağı sorunları ve bu sorunlarla nasıl baş edeceklerini öğrenmeleri için İzmir Pedagog aracılığı ile destek alabiliriz. Aslında pedagoji bilimi de  tam olarak bu amacı hedeflemektedir.

Pedagojinin inceleme alanında geleceğimizin teminat alanında olan çocukların sosyal, duygusal ve zihinsel olarak araştırma yapan temel yapı taşına Pedagoji denir. Pedagoji dalında uzmanlığını almış bireylere de Pedagog denir. Pedagoglar ailelerin göremediği olası durumlarda veya detayları daha iyi görerek çocukta ne tür bir problem olduğunu anlayabilir ve bu problem konusunda ilgili çeşitli testler sayesinde erken teşhis koyabilir. İzmir Pedagog çocuğa uygun tedavi yöntemi belirleyebilir. Aksi takdirde ortada hiçbir problem olmasa da pedagog desteği almak isteyebiliriz.

Çocuk ve Ergen Psikoloğu

Çocuk psikiyatrisi çocuk ve ergen yaşta çocukların duygusal, sosyal ve gelişimsel gibi sorunları teşhis eder ve tedavi eder. Çocuk ve ergenlerde hayatlarını sağlıklı birer birey olmaları için yardımcı olur. Ayrıca ailelere de danışmanlık hizmeti verir. Çocuk ve Ergenlikte sıklıkla bazı problemler görülebilir.

İzmir Pedagog Çocuk psikoloğu;

  • hiperaktive,
  • dikkat dağınıklığı,
  • öğrenme güçlükleri,
  • uyum ve davranış problemleri,
  • yeme bozuklukları,
  • sözel duygusal fiziksel istismar,
  • kaygı ve birtakım korkular,
  • depresyon,
  • okul başarısızlıkları

gibi birçok alanda çocuklara ve ergenlere danışmanlık yaparlar.  Aynı zamanda ergenlerde çoğunlukla sınav kaygıları olma durumunda sınav kaygılarını ortadan kaldırmak için hizmet verirler. Bilhassa şiddete çocuk çağında maruz kalan bireyler bunun sonuçlarına  ergenlik döneminde daha belirgin yaşamaktadırlar. Ergenlikte şiddete maruz kalmak ise duygusal bilhassa da akademik anlamda çok etkilemektedir. Burada karşımıza çıkan sorunlar Akademik anlamda başarı düşer özgüven yetersizliğine sebep olabilir.

Çocuk Psikoloğu Ve Ergen Psikoloğu Ne İş Yapar?

Çocuk ve Ergen Psikoloğu çocuklarda kişilik, cinsel ,fiziksel, duygusal gibi birçok konularda danışmanlık yapar. Gerekli durumlarda aile ,okul iş birliği ile gerekli hizmetlerini verirler. Bununla birlikte çocuk ve ergen yaştaki gençlerle çalışma halinde terapilerini devam ettirirler. Çocuk ve ergenlikte çözülemeyen psikolojik sorunlar ihmal edildiği takdirde ileriki zamanlarda daha büyük sorunlara sebep olabilir. Çocuk ve İzmir Pedagog Ergen psikoloğu çocuğun yaşına uygun  bir şekilde program hazırlar ve  seanslarına buna göre yön verir. Aile ile birlikte etkileşim içinde çalışmalarını sürdürür. Aybors psikoloji merkezi  bu konuda sizlere hizmet veriyoruz.

 

https://www.aybrospsikoloji.com/izmir-pedagog/

 

Yorum Yap
0 Yorum yapan