Instagram,

Instagram Hesabımı Dondurdum Geri Açamıyorum? – Çözüldü

Instagram 6 senedir tüm dünyanın dikkatini üzerine çeken bir platform oldu. Hayatımıza o kadar çok dahil oldu ki, insanlar gerçek sosyalleşme olarak Instagram’ı tanır oldular. Bu bağlamda incelediğinizde sizleri ve çevrenizi rahatsız edecek bazı durumlar sebebiyle hesabınızı dondurmak isteyebilir ancak dondurulan hesabı tekrar açmaya çalıştığınızda bazı problemler ile karşılaşıyor olabilirsiniz.

 

Instagram dondurulan hesap neden tekrar açılmaz?

Bazı extrem durumlarda hesabınızı anlık olarak kapatıp açmak isteyebilirsiniz. Böyle durumlarda hesabınızı dondurduğunuz da tekrar açmak için bir süre beklemeniz gerebilir. Özellikle dondurma özelliğini çok kısa süreler içerisinde sık sık kullanıyorsanız Instagram uygulaması hesabınızda anormal ya da yolunda gitmeyen bazı durumlar sezinleyerek hesabınızı geçici bir süreliğine erişilemez kılabilir. Bu sebeple dondurulan hesabı tekrar geri açmanız o an için mümkün olmayabilir.

3 ile 5 saat gibi bir süre hesabınızı tekrar açmaya çalışın

Hesabınız geçici olarak erişilemez kılındığını profilinizi tekrar aktif edemediğinizde fark edebilirsiniz. Böyle bir durum karşısında yapacağınız en mantıklı hareket belirli bir süre hesabınıza erişim girişiminde bulunmamaktır. 3 ile 5 saat gibi bir süre boyunca hesabınıza erişim yapmazsanız bir süre sonra hesabınıza tekrar giriş yapıp dondurulan hesabınızı açmayı deneyebilirsiniz. Bu ve buna benzer bazı durumlar ile karşılaşabilirsiniz. Beklemek bu tarz sorunlar için her zaman idealdir.

Neden dondurulmuş hesabıma giriş yapamıyorum?

Normal şartlarda dondurmuş olduğunuz hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Giriş yapılamamasının sebebi muhtemel olarak şifrenizi yanlış yazmanızdan kaynaklanmaktadır. Öyle ki Instagram yayınladığı son güncelleme notlarından birinde bu duruma değinmişti. Özellikle hesaplar dondurulduktan sonra tekrar giriş başarısızlıklarının sebebinin şifrenin doğru girilemiyor olmasından kaynaklandığını yazmışlardı. Bu bağlamda en sık yapıla hata yanlış şifre ile giriş yapılmaya çalışılması olmuştur. Ancak böyle bir durumla karşılaştığınızda sorunu çözüme kavuşturabilmek için 2 adet seçeneğiniz vardır. Ya şifrenizi hatırlama amacıyla hatırladığınız şifreler ile giriş yapmayı denemek ya da Instagram destek hattına durumunuz ile alakalı olarak bir mail atmak.

Instagram şifre sıfırlama yapma çalışmak dondurulmuş bir hesap için maalesef olumlu bir sonuç vermeyecektir. Hesabınız dondurulduğunda aktif olmayan hesaplar listesine alınır ve her hangi bir manuel işlem yapılmasına izin verilmez. Yani şifre sıfırlama işlemi hesabınız zaten kapalı olduğu için çalışmayacaktır.

Instagram manuel destek almak nasıl yapılır?

Şifre sıfırlama talebinizin çalışmaması sebebiyle yukarıda da bahsettiğimiz gibi Instagram destek departmanına bir mail atarak hesabınızın incelenmesini ve şifre sıfırlama talebinde bulunduğunuzu belirtmeniz lazımdır. Hesabınız 48 saat içinde manuel incelemeden geçtikten hemen sonra size bir mail ile geri dönüş yapılacaktır. Geri dönüş mail üzerinden yapılacağı için 48 saatlik süre içerisinde posta kutunuzu sık sık kontrol etmenizde fayda var. Geri dönüş mailine tıklayarak şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.

Aşağıdaki adresten Instagram destek departmanına ulaşabilir, mail ya da form doldura bilirsiniz.

https://help.instagram.com/contact/1652567838289083

Şifre sıfırlama yaptıktan sonra dondurulan hesabı açma

Şifrenizi Instagram destek departmanı ile yaptığınız iletişim sonucunda sıfırladınız, artık hesabınıza giriş yapıp kapalı olan ya da dondurulmuş olan profilinizi tekrar açabilirsiniz.

Unutmamanızda fayda var dondurulan Instagram hesabını sürekli açmak ve tekrar dondurmak hesabınızı tehlikeye sokacak kısa süreli spam şüphesi bağlamında incelemeye alınacaktır. Bu yüzden bu tarz işlemleri kesin ve net yapmanızda fayda vardır.