İnatçı Halı Lekeleri Nasıl Çıkarılır?

İnatçı Halı Lekeleri Nasıl Çıkarılır?

Ev hanımlarının en sinir olduğu ve sevmediği lekeler arasında inatçı halı lekeleri gelir, özellikle bebek ve çocuklu evlerde kaçınılmaz olan inatçı halı lekeleri çeşitlerine göre işlemlere tabi tutulur. Farklı yiyecek ve içecek grupları için değişik deterjanlar kullanılır tabi kullanacağınız deterjan halınızın cinsine göre de farklılık gösterebilir. Bütün lekeler için gerekli olan ilk şart leke oluşur oluşmaz müdahale edilmesidir.

 

Bütün inatçı halı lekeleri için kullanılabilecek ortak bazı yöntemler vardır, listenin ilk başında bulaşık makinelerimiz için kullandığımız parlatıcılar gelmektedir evet yanlış duymadınız. Oluşan lekenin üzerine bol miktarda parlatıcı dökerek ıslak bez yardımı ile iyice ovalayıp temiz bez ile tekrardan silmelisiniz. Bunun dışında oluşan leke yağlı bir yemek ise eğer lekenin üstünü ıslatıp karbonat ya da sodayı iyice lekenin üzerine sürerek biraz bekleyin akabinde ise temiz ıslak bir bezle ovalayarak silelim. Lekeler kendi aralarında sınıflandırılırken uygulama yöntemleri ile de farklılık gösterir.

Kumaş lekeleri için özel olarak üretilen bilindik markalardan Kosla kullanarak inatçı halı lekeleri ile mücadele edebilirsiniz. Özellikle toz formunda bulunan ürünü macun kıvamına getirerek halıdaki lekenizin üzerine iyice sürün ve yaklaşık yarım saat kadar bekletin sonrasında da hiç kullanılmamış temiz bir yardımı ile iyice temizlenmesini sağlayın böylece lekeler ile mücadelenizde başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz. Denemekten zarar gelmez inatçı lekelerle yaşamaktansa bu kolay yöntemleri kullanabilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan