Gmail Oflline Özeliği Sona Eriyor

Gmail Oflline Özeliği Sona Eriyor

2018 Yıllı öncesinde Gmail servisini çevrimdışı olarak kullanabiliyordunuz lakin Google yaptığı son güncellemeyle bu servisini hizmete kapattı. Artık çevrimdışı olarak eski maillerinize erişemeyeceksiniz. Servis çok önceleri hizmet vermiş birçok güncelleme ile daha iyi bir hale getirmiştir. Daha sonrası aldığı kararla birlikte 3 Aralıktan itibaren bu servisin sonunu getirdi.

Her ne kadar bu servisin sonu gelse de Google kendini değiştirmeye, geliştirmeye devam ediyor. Alternatif olarak Google, bu servisi kapatmasına rağmen, yeni bir servisi hayata geçirdi. Yeni tasarımıyla bu harika servis 90 güne kadarki maillerinizi senkronize ederek listeyelen, entegre bir çevrimdışı servis ekledi. Tüm cihazlarınızda artık 90 güne kadar ki maillerinize erişebileceksiniz. Artık web, telefon, uygulama, bilgisayar servislerine anında erişim sağlayacak, çevrim dışı ve çevrim içi olarak kullanabileceksiniz. Üstelik tamamen ücretsiz olarak gmail hizmet vermeye devam edecek.

Google Gmail Oflline Hizmetini Neden Sona Erdirdi?

Bunun için ilk olarak 2019 yıllına gitmemiz gerekiyor. O kararlı aldığı tarihte Google, Gears ürünlerinin geliştirmesine ara verme kararını açıklamasının ardından Chrome eklentisini geliştirmiş ve 2011 de HTML5 diline dayalı erişimi açık hale getirmişti. Fakat gelişen tarayıcı teknolojisi, tarayıcıların güvenliği geliştikçe Google, Chrome 61 ve üstü sürümlerinde çevrimdışı gmail özelliğini etkisiz hale getirdi. Bunun başlıca nedeni bu özelliğin aslında gereksiz olmasıydı.

Yine de sizler hale Gmail offline özelliğini kullanmak istiyorsanız üzülmenize gerek yok. Gmail çevrimdışı özelliğini kullanabilmek için tek yapmanız gereken özelliği aktif hale getirmek. Okul ve ya gmail iş hesabını varsa G Suite Yönetici hesabınıza giderek bu özelliği aktif hale getirebilir, kaldığınız yerden kullanmaya devam edebilirsiniz. Sürekli olarak yeni güncellemeleri, geliştirmelerden sizleri haber edeceğiz.

Kaynak : https://giris.email

Yorum Yap
0 Yorum yapan