Finansbank Öğrenci Kredi Kartı

Finansbank Öğrenci Kredi Kartı

CardFinans GO 18-25 yaş arasındaki öğrencilere sunulan bir kredi kartıdır. CardFinans GO, CardFinans Üye İşyerleri’nde yapacağın kuyum sektörü, taksit yasaklı sektörler, yurt dışı harcamaları ve yurt dışı internet alışverişleri hariç tüm taksitli harcamalarında +2 taksit fırsatı sunar.

ARTI yazıp 2273’e göndererek +2 taksit imkanından faydalanabilirsin. 150 liraya kadar nakit avans çekimlerinde veya harcamalarında 0 faiz kolaylığı var. Finansbank öğrenci kredi kartı CardFinans GO’da dönem borcun ne kadar olursa olsun ekstrenin asgari ödeme tutarını ödediğin takdirde ekstre dönemindeki harcamalarına ait borcun 150 TL’sine kadar alışveriş ve nakit avans faizi işlemez. Eğer dönem borcunu ödediysen 150 TL’ye kadar faizsiz nakit avans çekebilirsin. Nakit avans çekimlerinde 150TL’lik tutara faiz işletilmeyecek olup işlem ücreti alınacaktır. Faizsiz nakit avantajından her ekstre döneminde faydalanılabilir.

Öğrenci Kartına Nasıl Başvurulur?

CardFinans Go’ya başvurmanın yolu olarak banka şubesine müracaat edilmesi gösterilebilir. Pek çok öğrenci kredi kartı almak istediği zaman QNB Finansbank’a başvuruyor. QNB Finansbank Cardfinans Go ile öğrenciler için büyük avantajlar sağlıyor. Bu da pek çok öğrencinin dikkatini çekiyor. Bu avantajlardan da yararlanabilmek için de en yakın banka şubesine gerekli evraklar ile giderek başvuru yapılabilir. Banka şubesinde başvuru formunun doldurulmasının ardından kredi kartına kavuşabilmek mümkün olur. Bunun dışında QNB Finansbank internet sitesi üzerinden de kredi kartı başvurusu yapabilmek mümkündür. Bankanın web sitesinde kredi kartı alabilmek için başvuru formu bulunur. Bu formu dolduran kişiler başvurularının onaylanması halinde kredi kartlarını alabilirler. Başvurusu onaylanan kişilerin kredi kartları da ev adreslerine kadar teslim edilir.

Kart Başvurusu İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Cardfinans Go kredi kartı başvuru evrakları arasında başvuru formu bulunur. QNB Finansbank’ın öğrencilere özel çıkardığı kredi kartını alabilmek için evrakların bankaya sunulması gereklidir. Bu evraklardan da birisi başvuru formudur. Bu form banka şubesine gidildiği zaman banka tarafından size sunulur. Formda yer alan kişisel bilgilerin eksiksiz bir şekilde doldurulması gereklidir. Bu form konusunda yardıma ihtiyacı olan kişiler için de banka çalışanları destek vermektedir. Başvuru formunun yanı sıra QNB Finansbank Cardfinans Go için öğrenci belgesi de talep ediyor. Bu kredi kartı öğrenciler için özel olduğundan dolayı bankaya öğrenci olduğunun kanıtlanması gerekiyor. Bu kanıtının da yapılabilmesi için öğrenci belgesi bankaya sunulmalıdır.

Kredi Kartı için Yaş Sınırı Kaçtır?

CardFinans Go için yaş sınırı 25’tir. QNB Finansbank Cardfinans Go kredi kartını alabilmek için bazı şartlar arıyor. Bu şartlardan da en temel olanı öğrenci olunmasıdır. Öğrenci olmayan kişiler Cardfinans Go kredi kartını alamazlar. Bunun yanı sıra banka tarafından belirlenen bir diğer şart ise yaştır. 18 yaşından küçük kişilerin herhangi bir kredi kartı alabilmesi mümkün olmadığı gibi Cardfinans Go’ya başvurabilmesi de mümkün değildir. Bundan dolayı bu kartı alabilmek için 18 yaşından büyük olma şartı aranmaktadır. Cardfinans Go için belirlenen yaş sınırının en üst limiti ise 25’tir. 25 yaşından büyük kişilerin öğrencilikleri devam ediyor olsa dahi Cardfinans Go başvurusu yapılamaz.

Kredi Kartı Başvurusu Yapabilmek Kefil Gerekli Mi?

Cardfinans Go için kefil şartı aranmıyor. QNB Finansbank farklı kredi kartlarını müşterilerine sunuyor. Bu kredi kartlarından herhangi birisi için de kefil banka tarafından talep edilmiyor. Diğer Cardfinans kredi kartlarında olduğu gibi Cardfinans Go için de banka kefil istemiyor. Ancak QNB Finansbank’ın kefil talep ettiği bazı durumlar da mevcuttur. Yapancı uyruklu olan kişilerin QNB Finansbank’ın kredi kartlarından birisini alabilmeleri için ilk olarak bankaya kefil göstermesi şarttır. Ancak bu şart Türk vatandaşı olan kişiler için geçerli değildir.

CardFinans Go Kredi Kartı İptal Etme Nasıl Yapılır? 

QNB Finansbank kredi kart iptali işlemleri için telefon bankacılığını ve banka şubelerini kullanabilirsiniz. Telefondan kart iptali işlemi yapmak için aşağıdaki talimatları uygulayın

Kaybetme, çaldırma ve şüpheli işlem sebebiyle QNB Finansbank kredi kartı iptali yapacaksanız 0850 222 1 901 numaralarından birini arayıp “KAYIP ÇALINTI BİLDİRİMİ” için belirtilen sayıyı tuşlayın. Diğer nedenlerden dolayı kartınızı kapattırmak istiyorsanız doğrudan müşteri temsilcisine bağlanıp talebinizi bildirin.

QNB Finansbank şubelerine gidip kartınızı iptal ettirmek istediğinizi sözlü olarak bildirmeniz genellikle yeterli olmaktadır. Ancak bazı şubeler müşteriden kart iptali dilekçesi isteyebilir.

26 Ekim 1987’de Hüsnü Özyeğin’in kurduğu banka bundan 3 yıl sonra halka açılmıştır. Banka 2006 yılında National Bank of Greece adlı Yunan banka tarafından satın alımıştır. Bankaya daha sonra 2015 yılında Katar Dünya Bankası QNB dahil olmuş ve ismi QNB Finansbank adını almıştır.

QNB Finansbank Finansal Hizmetler Grubu çatısı altındaki iştirakleri Finans Leasing, Finans Yatırım, Finans Portföy Yönetimi, Finans Faktoring, Cigna Finans Emeklilik ve Hayat A.Ş, teknoloji şirketi IBTech, eFinans, Hemenal Finansman A.Ş. gibi iştirakleri vardır.

KAYNAK: https://www.ogrencikredi.com

Yorum Yap
0 Yorum yapan