Facebook Profil Fotoğrafınızı Nasıl Koruyabilirsiniz?

Facebook Profil Fotoğrafınızı Nasıl Koruyabilirsiniz?

Facebook artık biz kullanıcıları için son derece sıradan bir hal aldı. Nasıl ki herkesin cebinde Türkiye vatandaşı olduğuna dair bir nüfus cüzdanı bulunuyorsa büyük çoğunluğun aynı şekilde de bir Facebook profili bulunuyor. Bu kadar çok kişi aynı ortamı paylaştığında ise ister istemez art niyetli kişiler meydana çıkıyor ve sizin profil resimlerinizi alarak başka isimdeki hesaplarda kullanabiliyor. Bu durumda her ne kadar sizin suçunuz olmasa bile siz de suçlu durumuna düşebiliyor veya zan altında kalabiliyorsunuz. Bu durumu engelleyebilmek ve facebook profil fotoğrafınızı indirilmez yapabilmek için yapabileceğiniz bir kaç koruma yöntemi bulunuyor.

Sadece Ben Özelliğini Kullanın

Facebook artık bize çok daha fazla gizlilik seçeneği sunuyor. Yeni bir profil fotoğrafı eklerken yada mevcut olan profil fotoğrafınızın üzerine geldikten sonra dünya simgesinden, fotoğrafınızı kimlerin görüntüleyebileceğini seçebiliyorsunuz. “Sadece Ben” özelliğini seçmek profil fotoğraflarınızı tıklanmaz hale getirir. Böylece fotoğrafınız başka biri tarafından bilgisayarına indirilemez ve büyük halde görüntülenemez olur.

Küçük Fotoğraf Kullanın

Küçük fotoğraf en etkili yöntemlerden biri olarak biliniyor. Profil fotoğrafınızı herhangi yardımcı bir web sitesi aracılığı ile kolaylıkla 180×180 boyutlarına indirgeyebilirsiniz. Bu boyutta bir kırpma işlemi gerçekleştirdiğinizde fotoğrafınızın çok daha küçük olarak görüntülenecek. Böylece art niyetli kişiler hesaplarının hemen fake olduğunun anlaşılacağını düşünerek sizin fotoğrafınızdan uzaklaşmaya başlayacak.

Şuan için Facebook fotoğraflarınızı korumak adına kullanabileceğiniz en yaygın yöntemler bunlardır. Küçük gibi görünse de facebook fotoğrafı koruma konusunda kesinlikle en etkililerinin bunlar olduğunu söyleyebilmek mümkündür.

Yorum Yap
0 Yorum yapan