Erken Kalkmanın Faydaları Nelerdir?

Erken Kalkmanın Faydaları Nelerdir?

Erken kalkmak aslında insanların büyük bir bölümüne bilhassa da gençlere büyük bir eziyet gibi gelir. Bunun bir sürü nedeni var fakat elbette asıl konumuz bu değil. Bizim asıl konumuz erken kalktığımızda kendimize ve hayatımıza ne gibi faydalarının olacağıdır. Öncelikli olarak ilk adımda size erken kalkmanın vücudunuza olan faydalarından bahsedelim. Sabah erken kalktığınızda vücudunuz belki ilk saniyelerde kendini fazlasıyla yorgun hissedecektir. Fakat aradan bir kaç saat geçtikten sonra aslında uykuya o kadar da çok ihtiyacınızın olup olmadığını sorgulayabilecek kadar dinç olduğunuzu fark edeceksinizdir. Çünkü aslında uykunun dinlenmemiz ile çok bir alakası yoktur. Yani, bir insan kolaylıkla uzandığı yerde uyumasa da dinlenebilmektedir.

Bu nedenle yorgunluk hissini atmanız ve gerçeklerin farkına varmanız için sabah erken saatlerde kalkmanız gerekir. Sabah erken kalkanların büyük bir kısmı sabah egzersizlerini ve sabah kahvaltılarını acele etmeden rahatla yapabilirler. Fakat uykuya bağımlı olan kişiler sırf biraz daha fazla uyumak pahasına sabah kahvaltılarından bile vazgeçmeyi yeyleyebilirler. Sabah erken kalkmanın bir diğer faydası da kendinizi sıcak bir kahve veya sıcak çikolata ile kısa süre içerisinde hareketli bir moda sokabilecek olmanızdır. Aynı şeyi akşamın geç saatlerinde yapamazsınız ve o yaşama sevincinin üzerinizde bulunması için mutlaka sabahın erken saatlerinde kalkmalı, güneşin yakıcı veya ısıtıcı sıcaklığını yüzünüzde hissetmelisiniz.

Tabii, erken kalkmak ile birlikte işinizde veya okulunuzda da iyi işler başaracağınız kesindir. Erken kalkarsanız ve erkenden hazırlanırsanız muhtemelen karşınıza ne kadar sorun çıkarsa çıksın siz yine de vaktinde ofisinizde veya okulunuzda olabileceksiniz. Bu da ekstradan not veya ekstaradan patronunuzun gözüne girmek denebilir. Diğer yandan erkenden kalktığınızda kontrolün gerçekten sizde olduğunu hissedeceksinizdir. Bugün dünyanın en zengin CEO’larının büyük bir bölümünün saatlerce uyduğunu düşünürüz öyle değil mi? Oysa onlar da günün en erken saatlerinde hatta bazıları güneşin dahi doğmadığı saatlerde kalkarak hayatlarına koyulmaya başlarlar.

Yorum Yap
0 Yorum yapan