Yazılım,

En iyi WordPress Galeri Eklentisi hangisidir? (Performans Olarak)

WordPress galeri eklentisine ihtiyacınız var fakat çok fazla seçenek içinde en iyisi hangisi bilmiyorsanız biz sizin için hızlı, sitenizi yavaşlatmayan, kullanımı kolay, ihtiyacınızı karşılayacak en iyi resim video galerisi eklentilerini karşılaştırdık ve seçtik.

4 En İyi WordPress Galerisi Eklentisi

  • Envira Galerisi
  • Modula Galerisi
  • FooGallery
  • NextGEN Galerisi

Karşılaştırmalarımızla başlayalım.

1- Hız Açısından

Hız tüm eklentilerde SEO ve kullanıcı deneyimi açısından çok önemlidir. Aşağıda yaptığımız test sonuçlarına göre performans ve hız kazanan Envira.

Galeri EklentisiSayfa Yükleme SüresiİsteklerSayfa boyutu
Envira Galerisi655 msn23988KB
Modula696 ms28948 KB
NextGEN867 ms351,0 MB
FooGallery917 ms27591 KB

2-Kullanım kolaylığı

Envira

WordPress yönetici alanınıza kusursuz bir şekilde uyuşan bir kullanıcı arayüzü sağlar. Yeni başlayanlar için dost. Post Edit sayfasından galeri ayarlarını düzenleyebilirsiniz. Ayrıca Envirada Wp şablon özelliğide mevcut.

Modula

Ortam kütüphanesinde her resim için altında tüm galeri ayarlarını bulabilir galeri stilini, temayı, lightbox’ı ve diğer ayarları değiştirebilirsiniz. Galeriyi yazılarınıza eklemek için galeri kısa kodunu kopyalayıp yapıştırmanız lazım.

FooGallery

Resimlerinizi ekledikten sonra, galeri ayarlarını resimlerin altındaki ayrıntılardan ayarlayabilirsiniz. Galerileri eklemek basit ve editördeki bir düğmeyle yazıya entegre edilebiliyor.

NextGEN

Diğer üçünden farklı bir arayüze sahip ve biraz karmaşık. Yeni başlayanların kafasını karıştırabilir fakat bir sihirbaza da sahip. Galeriyi yazıya eklemek biraz zaman alabilir.

Kazanan: Size kalmış Envira, Modula ve Foo Gallery, kullanımı kolay diyebiliriz.

 

Wordpress