Düğünden Önce Gerekenler Nelerdir?

Düğünden Önce Gerekenler Nelerdir?

Yeni bir hayata başlamak için, yıllarca hayalini kurduğunuz düğünü yapmadan önce yapmanız gereken bazı şeyler bulunmaktadır. Düğün yapmadan önce dikkat etmeniz gerekenleri gelin hep birlikte inceleyelim:

Düğünden önce nasıl bir düğün yapmak istediğinizi, hayalinizdeki düğünün nasıl olması gerektiğini kombinleyerek, sizlerin istediğiniz düğünü karar vermeniz gerekmektedir. Kalabalık bir düğün mü istiyorsunuz, yoksa sade bir düğün mü eşiniz ile karar vererek düğün planı yapmanız gerekmektedir.

Düğününüzde hiçbir sorun çıkmaması için mutlaka düğün yapmadan önce not defterinize not alarak tasarladığınız düğününüzü sorun yaşamadan yapabilirsiniz.

Nikâhınızın ne zaman yapılacağı, düğün sırasında mı yoksa daha önce mi yapılacağı konusunda aile üyeleri ile görüşüp kararlaştırmanız gerekmektedir. Sizlerin düğün tarihinde başka düğünlerde olabileceği göz önüne alınması gerekmektedir.

Düğün yapmadan önce düğün mekânınızın nasıl bir yer olacağına yâda yapılacak olan değişimlerin neler olacağını önceden planlamanız gerekmektedir. Çünkü düğün mekânına uygun olarak gelinlik ve damatlık seçimleri, davetli listesi ve ikramların hazırlanması gerekmektedir.

Düğün yapmadan önce mutlaka ikramların yâda misafirlerin nasıl oturtulacağını planlamanız gerekmektedir.

Davetiyenizin yâda düğün sırasında yapılması gerekenleri daha önceden ayarlayarak hiçbir sorun çıkmamasını sağlamanız gerekmektedir.

Düğün yapmadan önce nikâh şahitlerinizin ve düğünde istediğiniz pastanın hazır olmasını sağlamanız gerekmektedir. Yaptığınız planlar ile hayalinizdeki düğünü yapabilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan