Doğal Yöntemler İle Saç Rengi Açma

Doğal Yöntemler İle Saç Rengi Açma

Evde Saç Rengi Açma

Genelde ısıya maruz kalan saçlarımız yıpranıp kırıldığı için birde boya işlemi yapıp tamamen mahvetmek istenmez. Fakat evde doğal yöntemler ile saçımızın rengini değiştirebiliriz. Doğal yöntemler ile saç rengi açma konusuna bir bakalım.

 

Evde Saç Rengi Nasıl Açılır?

Mesela papatya suyu bir tutam papatyayı demledikten sonra saçı nemlendirerek güneşe çıkılması yeterli olacaktır. Başka bir yöntem limon suyudur. Limon suyunu saçın çok fazla diplerine uygulamadan saçı nemlendirip güneşe çıkılmalıdır. Eğer ki diplere uygulanır ise sacın kabarmasına ve kurumasına neden olur. Sıradaki yöntem karbonat; Saçı ıslatın ve saça karbonatı iyice yedirin. Karbonat ile saç rengi açma konusunda karbonat yağlı saç derisine iyi gelir. Ayrıca saçların iyice temizlenmesini sağlar. Saç bakımı konusu ile ilgili detaylara göz atabilirsiniz.

Elma sirkesi de saç açma konusunda etkilidir durulama işlemini elma sirkesi ile gerçekleştirin. Eğer sirkenin kokusundan hoşlanmıyorsanız; durulama suyuna lavanta yağı da ekleyebilirsiniz. Bu karışım kepeklenme sorununa da iyi gelmektedir. Bal ile de saç rengini açmak mümkündür. Saf su ile karıştırılan balı saça sürüp en az kırk dakika bekletmek yeterli olacaktır. Saç kreminin içerisine tarçın atmak ve saça uygulamakta faydalı olacaktır. C vitaminini şampuan ile karıştırmakta işe yarar bir yöntemdir. Açık renkli bir bira ile saçı ıslatın ve güneşe çıkın ve bir saat bekleyin. Son olarak saçı iyice durulayın. Bira aynı zamanda saça parlaklık kazandıran bir özelliğe sahiptir.Boyalı saç rengini açma yöntemleri konusuna bir bakalım.

Saç Boyası mı? Doğal Yöntemler mi?
Yiyip içtiklerimizin içindekiler bölümüne bu kadar dikkat ederken vücudumuz için kullandığımız bakım ürünlerinin içindekiler bölümü o kadar dikkatimizi çekmiyor. Doğal yöntemler saça zarar vermeyip aksi takdirde saçları besleyen bir işlemdir. Ama saç boyası denilen yapay yöntemler saçın doğal yapısını bozar ve yıpranmasına sebep olan yöntemlerdi. Eğer doğal yöntemler kullanamıyorsanız bu işlemi bilen birilerinden mutlaka yardım isteyiniz.

Yorum Yap
1 Yorum yapan
user-avatar

Merhabalar, Saçlarımın rengini ben seneler önce papatya suyuyla açmıştım. Bu yöntem hem çok doğal hem de saçımın rengini birkaç ton değiştirmişti. Saçın rengini yıpratmadan açmak için papatya suyu bence şahane bir yöntem. Evde kolaylıkla saçınızın rengini papatya suyuyla açabilirsiniz. 💛 Güzel okumalar dilerim, sağlıkla kalın. 🌞