Çift Saatlerin Anlamları – Saat ve Dakika Anlamları

Çift Saatlerin Anlamları – Saat ve Dakika Anlamları

Saatler ve dakikalar hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız, saatlerin ve dakikaların ne anlama geldiğini öğrenmek istiyorsanız bu yazımızı okumanızda fayda vardır.

İnsanlık tarihi boyunca bir çok şeyi merak etmişizdir. Özellikle kendimiz ile alakalı konuları çok daha fazla merak etmişizdir. Kendimiz hakkında çok fazla bilgi almak istemiş sürekli sorgulamıştır. Acaba ne olacağım, bana ne olacak? Günümüzde bile hayatımızın geri kalanında ne yaşayacağımıza fal baktırarak öğrenmek istemiş, falda çıkan sembollerde anlamlar aramışızdır. Çok ünlü düşünürler, anlam katmak ile alakalı bazı sözlerinde ne düşünürsek onu ya da ona varacağımızı vurgulamışlardır.

İnsan doğası gereği genç yaşlarında semboller ve anlamlar ile hayatını devam ettirirken, yaşça yüksek olanlar artık anlam ve sembollerden uzaklaşmış, kendilerini doğanın akışına bırakmışlardır. Gençler hayatlarına katacakları anlamları aşk ve aşk üzerine sembollerde aramışlardır.

Avrupa da ki Rönesans ve Reform hareketleri sonucunda sanayi teknoloji gelişmiştir. Gelişen teknolojinin sonucunda saat kullanımı köstekli saatler ve duvar saatleri hayatımıza girmiştir. İnsan oğlu teknoloji devriminin henüz başında olduğu o dönemler telefon vb iletişim aygıtları bulunmamaktaydı. İletişim kurmak neredeyse randevulaşmak ve saatlere bakarak olabiliyordu. Oysaki günümüzde iletişim kurmak oldukça kolay hale geldi. Teknolojinin henüz yeni yeni hayatımıza girdiği o dönemlerde insanlar sevdikleri ile iletişim kuramadıkları için sürekli birbirlerini düşünürlerdi. Bu düşünce katmanın ardından saatler ve anlamları oluşmaya başladı. Neredeyse her saatin ve dakikanın bir anlamı oluşmaya başladı. Halk arasında da yayılarak günümüze kadar geldi. İşte sizlere bu saatler ve dakikalar arasında kurulan anlamlar.

Çift sayıların, saat ve dakikaların anlamları

Neredeyse her çift sayının bir anlamı vardır. günümüz 2020 yılına bile bir çok anlamlar yüklenmiştir. Bu yüklenen anlamlarında somut bir şekilde gerçekleştiğini görüyoruz. Doğal afetler, halk adıyla Corona yani Covid-19 virüsü, çekirge istilaları sonucu kıtlık. 2020 yılında yüklenen anlamlar bu şekildeydi. Saatlerde bu şekildedir. Neredeyse her çift sayının aynı anda geldiği dakika ve saatler de anlamlar içerir. 19:19 20:20 ya da 00:00 gibi içinde bir çok anlam taşıyan saatler ve dakikaları vardır.

Gelin bu saatlerin ne anlama geldiğini birlikte inceleyelim.

00:00 saat ve dakika anlamı nedir?

Halk arasında 00:00 yani gece tam 24.00 da rüyada olmamız gerektiği söylenir. Tam 00:00 da telefona ya da saate bakarak görülen bu sayıların sevdiğiniz kişinin sizi düşündüğünü ve ya rüyasında sizi gördüğünü ifade eder. Eğer sevdiğiniz ve aşık olduğunuz birisi değilse yakınlarınızdan birisini de bu saat anlamına koyabilirsiniz.

01:01 saati ne anlam ifade eder?

Tam 01:01 de saatinize baktınız ve bir anlam mı arıyorsunuz. Aradığınız anlam tam olarak sevgi. Yani o an düşündüğünüz kişi sizi seviyor demektir. Bu aşk ya da farklı bir anlam taşıyor olabilir ama sizi sevdiğine emin olabilirsiniz.

02:02 saatinin anlamı nedir?

Son dönemlerde 2020 yılının tersidir, çok kötüdür vb safsatalar dönse de gerçek öyle değildir. Gerçekte bu saati anlamı düşündüğünüz kişinin sizden hoşlandığını anlayabilirsiniz. 01:01 ya da 00:00 saatlerine oranlar çok az karşılaşılan bu saat dilimini telefonunuza baktığınızda karşınızda duruyorsa emin olun düşündüğünüz kişide sizi düşünüyor ve sizden hoşlanıyor demektir.

03:03 saatinin anlamı nedir?

Sevdiğiniz ya da aşık olduğunuz birisi var. Sürekli onunda sizin hakkınızda ne düşündüğünü merak ediyorsunuzdur. Acaba o da beni seviyor mu, acaba o da bana aşık mı gibi düşünceler kafanızdadır. Bu düşünceler kafanızda iken  saat tam 03:03 ise emin olun aşık olduğunuz kişide size aşık demektir.

04:04 saatti ne anlama geliyor?

Dünyanın en şanslı insanların birisi sizsiniz. Aşık olduğunuz ve sevdiğiniz bir kişi sizin sevginizden çok daha fazla sizi seviyor. Eğer bu tam bu saatte saatinize baktıysanız çok şanslısınız.

05:05 saati ve dakikasının anlamı

Uykunuzdan uyandınız telefonunuza baktınız ve saat 05:05 olarak gördünüz. Sizi üzmek istemeyiz ancak bu saate yüklenen anlam nefrettir. Sevdiğiniz ya da düşündüğünüz kişi sizden nefret ediyor olabilir. Ya da size karşı kötü bir his beliyor olabilir. Ama üzülmeyin bu hissi düzeltmek tamamen size kalmış bir şeydir. Ona küçük sürprizler yaparak gönlünü alabilirsiniz.

06:06 saatinin anlamı

06:06 saati uğursuzluğu ifade eder. Saat 5 ile 7 arasını kerahet vakti olarak değerlendirirsek, bu saatler arasında gelen teklifleri ve aldığınız kararları ilerleyen saatlerde tekrar düşünmenizi tavsiye ederiz. Bu saatlerde alınan kararlar uğursuzdur.

07:07 saati ve dakikası ne anlam ifade ediyor?

Çok romantik ve duygusal bir zaman dilimidir. Bu saatler arasına denk gelip dakika ve saat ile karşılaştıysanız gün içerisinde romantik bir an yaşayacağınız anlamını çıkartabilirsiniz.

08:08 saati ne anlam ifade eder?

Uyandınız ve saat 08:08 tam bu saate denk geldiniz. Merak etmeyin bu saat kahvaltı saati için geç değildir ancak kahvaltı randevusu için oldukça geç olabilir. Bu saatte uyandıysanız sevdiğiniz kişi tarafından kahvaltıya davet edilmek istediniz. Ya da sizinle beraber kahvaltı yapmak istiyor olabilir. Arayıp kahvaltıya davet edebilirsiniz.

09:09 saati ne anlam ifade ediyor?

Sevdiğiniz kişi sizin kalbinizi kıracak. Bu saat ile karşılaştığınızda bilmeniz gereken kötü bir şey var, gün içerisinde sevgilinizle ya da değer verdiğiniz bir kişi ile tartışmanız çok olasıdır. Lütfen dikkatli olun ve buna mahal vermeyin.

10:10 saati ve dakikası ne anlama gelir?

İlişkinizde problem yaşıyorsanız ve bu saate denk geldiyseniz, partneriniz sizden ayrılma planları yapıyor olabilir.

11:11 saati nem manaya gelir?

11:11 saatinin anlamı sevdiğin bir kişi sana sürpriz yapacak demektir.

12:12 saati ile karşılamak ne demektir?

bu saat ilişkinizin artık ciddileştiği ve doğru ve net kararlar almanız gerektiğini gösterir.

13:13 saat ve dakikasının anlamı

Hoşlandığınız ve etkilendiğiniz kişi sizden aynı oranda etkileniyor demektir. Ama cesaret edemiyor demektir. Bu fırsatı değerlendirmelisiniz.

14:14 saati ve dakikasının anlamı

14 ve 14 yani saat iki ve on dört demek evliliğe yorumlanır. Düşündüğünüz kişiyle ciddi bir yola baş koyuyorsunuz demektir.

15:15’in anlamı nedir?

15:15 saatinin anlamı çılgınlık ve kaçamaktır. Tam o anda saate baktığınızda saat ve dakika 15:15 ise bir çılgınlık yapma zamanınız gelmiş demektir. Gün içinde çılgınca ve eğlenceli şeylerle karşılaşa billirsiniz.

Saat 16:16 manası nedir?

Saat 16:16 gün sonuna yakın bir zamandır. Saatinize baktınız ve 16:16 karşılaştınız. Merak etmeyin partneriniz gün sonu muhabbetinde arkadaşlarına ve sevdiklerine sizden bahsediyor demektir.

Saatin 17:17’yi göstermesi ne anlama gelir?

Sevdiğiniz kişi ile aynı şeyleri yapmak aynı şeyleri yapmanın hayalini kurmuşuzdur yıllarca. Saat 17:17 size bunu gösteriyor olabilir. Aşık olduğunuz kişide sizinle aynı hayalleri paylaşıyor. Onu arayıp hayallerinizden bahsedin.

Saat 18:18 ne anlama gelir?

Saat 18:18 bir ve sekiz yani tek bir sonsuzluk anlamına gelir. Sizi sonsuza kadar sevecek biri olduğu anlamına geliyor olabilir. Eğer öyle birini tanıyorsanız bunu onunla paylaşın. Henüz tanıma fırsatınız olmadıysa tanımak için gayret gösterin.

19:19 saatleri ne anlam ifade eder?

Size sarılmak isteyen birileri var demektir. Sevdiğiniz kişi sizi özlemiş ve sarılmak istiyor olabilir. Onu aramanızda fayda var.

20:20 saatinin anlamı nedir?

Seviyorsun ama sevdiğin kişi başkasından hoşlanıyor demektir. 20:20 son zamanlarda oldukça kötü bir zaman dilimi olarak adlandırılmaya başladı zaten.

21:21 saati ne anlam ifade eder?

Yakın zamanda uzun zamandır haber almadığın bir arkadaşından haber alacaksın demektir.

22:22 saati ne anlama gelir?

Canını sıkan bazı durumlar olacak fakat fazla takılma, bütün sorunlarını çözeceksin anlamına gelir. Merak etme yakında zamanda bir yerden iş teklifi ya da bir ortak proje içine dahil olabilirsin.

23:23 saatinin anlamı

23:23 yani günün son saati ile karşılaşıyor isen sevdiğin kişi senden nefret ediyor ya da senin kuyunu kazıyor olabilir. Dikkatli olmanı öneririz.

Ters Saatlerin Anlamları

Tekrar eden ve denk gelen aynı rakamlardan oluşan saatlerin haricinde ters denk gelen saatle ve dakikalar vardır. Bunlarda farklı anlamlar ve sembolleri ifade eder. Gelin hep birlikte bu anlamlara ve ifadelere bakalım.

01:10 saat anlamı

Bu saatte çok dikkatli ciddi kararlar almanız yada alacağınız anlamına gelir. Hayatınızın gidişatını belirleyecek çok önemli kararlar bu saatlere denk geldiyseniz alınmalıdır.

02:20 saatine denk gelmenin tabiri nedir?

Bu saate denk gelmeniz hayatınızda bir şeylerin kötü gideceği tabirini taşır.

03:30 saat ve anlamı

Sevdiğin ya da düşündüğün kişi sana aşık değil demektir. Hayallerini daha doğru kurmalısın.

04:40 saati manası

Aşık olduğun kişinin aklında bir başkası olabilir ya da seni henüz istediğin kadar sevdiği söylenemez.

05:50 saati ne anlama gelir?

Hayatında bazı güzel değişikler olacağı anlamına gelir.

10:01 saatinin anlamı var mı?

İlişkinde yeni ve radikal kararlar alman gerektiği manası aranır bu saatte.

Yorum Yap
0 Yorum yapan