Cep Telefonu Harcamalarınızı Nasıl Düşürebilirsiniz?

Cep Telefonu Harcamalarınızı Nasıl Düşürebilirsiniz?

Cep telefonları özellikle de akıllı telefonlarımız artık olmazsa olmazlarımızın arasında yer alıyor. Fakat aynı zamanda bu cihazları kullanmamız da bizler için büyük bir masraf anlamına geliyor. Bunun sorumlusu da aslında biziz. Nitekim gereksiz olarak yaptığımız hatalar ve yanlış paket veya tarife seçimi sonucunda haliyle telefonumuz için yapmamız gerekenden daha yüksek bir harcama yapıyoruz. Peki, ne yaparsak cep telefonu harcamalarımızı düşürebiliriz?

Öncelikle telefondaki ihtiyaçlarımızı belirlememiz gerekiyor. İlk öncelik her zaman için akıllı telefon kullanıcılarında internet paketlerinden yana olmalıdır nitekim, akıllı telefon sahibi kişilerin çok daha fazla internet kullanımı yaptığı büyük bir gerçek. Ayrıca eğer internet paketiniz varsa muhtemelen SMS paketinize de ihtiyacınız olmayacak demektir. Genellikle birçok kişi üçü bir arada GSM paketlerini tercih ederken arada bir iki mesaj atacağını düşünür. Fakat bunun için her ay o fatura bedelinin altına girmeye değer mi? Kullanmayacağınız hiçbir özellik için bir kuruş dahi vermemeniz gerekiyor.

Öncelikle en çok kullandığınız özellikleri hesaplayın ardından da nelerin gereksiz olduğunu özellikle belirtin. Ardından ülkemiz içerisindeki tüm operatörlerin sayfalarını gezerek size en uygun olan tekli paketleri veya çoklu paketleri karşılaştırarak net sonuca ulaşın. Hiçbir operatöre ön yargı ile yaklaşmayın ve “23 TL’ye buna sahip olmak varken 29 TL’ye buna sahip olmak mantığına girmeyin.” Bunları uyguladığınızda cep telefonunuz için yaptığınız harcamaları düşürmüş olacaksınız ve çok daha az ödediğinizi geniş bir istatistik yaptığınızda görebileceksiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan