Bronzlaşma Yolları: Nasıl Hızlı ve Kolayca Bronzlaşılır?

Bronzlaşma Yolları: Nasıl Hızlı ve Kolayca Bronzlaşılır?

Güneşin cildimizi bronzlaştırmasının bilimsel bir açıklaması var elbette, A vitaminlerinin içerisinde yer alan Beta Karoten maddesi cildin bronzlaşmasına neden olur. Beta karotenin içerisinde yer alan melatonin isimli pigment ise, güneşi görünce çok hızlı çoğalır ve bronz rengi cildimize salgılar. Genellikle turuncu renkte olan meyve ve sebzelerde Beta Karoten bulunur. Bunlardan bazıları, şeftali, kayısı, mango, nektarin, sarı dolmalık biber, kavun ve balkabağıdır. Ancak havuç bunların içerisinde en bilinen ve en çok etkili olandır.

Sebzeler ise lahana, marul, ıspanak ve çok azda olsa domates içerisindede Beta Karoten bulunur. Beta Karoten’i doğal yöntemlerle alamıyorsanız, bunun için doğal haplarda mevcuttur.

Yaz aylarına girdiğimiz bu aylarda güneşlenmenin en iyi şekilde meydana geldiği mevsimdeyiz. Bronzlaşmanın en kalıcı yolu, doğal yollarla bronzlaşmadır. Aynı zamanda doğal yöntemlerle kolay bronzlaşma ve sağlıklı bronzlaşma sağlayabiliriz.

Doğal yöntemlerle güneşin karşısına geçtiğinizde hem daha iyi bronzlaşmayı, hemde sağlıklı bir ten ile, kış aylarındada bronzluk etkilerini kaybetmemeyi sağlarsınız. Bu doğal yöntemlerden başlıcaları, kakao yağı ile bronzlaşma, susam yağı ile bronzlaşma ve badem yağı ile bronzlaşmadır. Bu doğal yağlar ile günlük düzenli olarak güneşlenirseniz cilt renginiz kalıcı olarak bronzlaşacak ve kış aylarındada bronzluk etkisini yitirmeyeceksiniz.

Güneşin karşısında saatlerce yatıp zaman kaybetmeden kolay bronzlaşma ve evde bronzlaşma seçenekleride elbette mevcut. Bunları evinizin balkonunda bile uygulamanız mümkün. Bu doğal bronzlaşma seçeneğini tercih edecekseniz, havuç yağı, kakao yağı, buğday yağı, susam yağı, kayısı yağı ve badem yağı kullanabilirsiniz.

Doğal Yöntemlerle Hızlı Bronzlaşma Teknikleri

  • İlk olarak koruma faktörlü bir güneş kremi kullanıyoruz. Yaklaşık olarak 2 saat kadar bu şekilde güneşleniyoruz.
  • Ardından doğal yağlarımızdan birini tercih ederek cildimize uyguluyoruz.
  • İlk günlerde saat 16:00 dan sonra bitkisel kürü uygulayın. Saat 16:00 dan önce yüksek faktörlü bir güneş kremi tercih ederseniz sağlıklı bronzlaşırsınız. Bunun sebebi doğal yağların içeriğinde koruyucu elementler çok sayıda bulunmaz ve bronzlaşırken cildinize zararda verebilirsiniz. Önce koruma, ardından güzellik fikrini asla aklınızdan çıkartmayın.

Kesinlikle ilk günden güneşin altında saatlerce kalmayın, bu cildinizin kurumasına ve yıpranmasına sebep olur. İlk günlerde yarım saat güneşlenme yeterli olacaktır. Tatilin ilk gününden yoğun şekilde güneşlenmek, cildinizin ölmesine neden olur. Vücudunuz kısa sürede ölü deriyi atacak ve soyulmaya başlayacaksınız. Tatilden döndüğünüz ilk haftadan sonra lekeli bir cilde sahip olmak istemiyorsanız, kesinlikle korunarak bronzlaşmalısınız.

Hızlı bronzlaşmak için ise, doğal yağları kullanmalı ve en iyi sonucu elde ederek, kış aylarındada etkisini kaybetmeyen bir tene sahip olmak için bilinçli davranmalısınız. Unutmayın çok hızlı bronzlaşma diye bir şey yoktur, ne kadar hızlı bronzlaşmaya çalışırsanız, cildinizde o oranda zarar görecektir. Sağlıklı olarak en hızlı bronzlaşma yaklaşık olarak 7 günde gerçekleşir. Bu sürenin öncesinde bronzlaşma elbette sağlanır ancak 1 hafta geçmeden ölü cildiniz soyulmaya başlar ve lekelenmelerle kötü bir görünüme sahip olursunuz.

Belirttiğimiz gibi doğal yöntemlerle elde edilen bronzlaşma, kış aylarındada cildimizdeki etkisini kaybetmez ve doğal bir güzellik oluşturur.

Yorum Yap
0 Yorum yapan