Bornova Web Tasarım Ajansı – İzmir En İyi Web Tasarım Ajansı Tavsiyesi

Bornova Web Tasarım Ajansı – İzmir En İyi Web Tasarım Ajansı Tavsiyesi

Sosyal medya ; katılım, paylaşma ve işbirliği ile ilgilidir, doğrudan reklam ve satışla ilgili değildir.

İnsanlar, işletmelerin sosyal medya araçlarında profesyonel bir şekilde satış ve tutundurma yapmaya çalıştığını düşünürlerse, sosyal medya kampanyası başarısız olmaya yakındır. Profesyonel olmayan bir yaklaşımla daha samimi bir hava yakalanması başarılı sosyal medya kampanyaları için önemlidir.

Yanlış bilgilendirilmediğini ve firmanın kendisine dürüst olduğunu düşünen tüketici, sağlayacağı katılım ve etkileşim ile sosyal medya kampanyasının başarılı olmasına katkıda bulunacaktır.

Sosyal Medyanın İşletmelere Sağladığı Faydalar

1.Pazara hızlı ve geniş erişim

Sosyal medyada zaman geçiren kullanıcıları potansiyel müşteri olarak düşünerek, firma sitenize trafik sağlayarak daha çok tüketiciye ulaşabilirsiniz.

2.Marka bilinirliği sağlamak

Pazarlamanın odak noktalarından ikisi ürün bilinirliği ve farkındalık oluşturmaktır. Sosyal medyada doğru tüketiciye doğru zamanda marka okutulur veya gösterilirse, marka isminin akılda kalma olasılığı artacaktır.

3.İlişki Geliştirmek

Sosyal medya pazarlaması firmalara tüketicileriyle ilişki geliştirme ve sürdürme imkânı sunar. Fakat bunun için firmalar ;

  • İyi oldukları alanı açıkça belirtilmelidir,
  • Aksatmadan sosyal medyaya katılım göstermelidir,
  • Çok fazla kendi reklamını yapmaktan kaçınmalıdır,
  • Sunduğu bilgiler, linkler ve kaynaklarla izleyicilerine bir değer sunmalıdır

4.İş süreçlerini geliştirmek

Firmalar sosyal medya ile birlikte iş süreçlerini değiştirmiş ve farklı yöntemler ile tüketicinin memnuniyetini sağlamaya çalışmışlardır. Bu yöntemlerden bazıları ;

  • Müşteri problemlerini veya şikâyetlerini taramak ve bunlara bir çözüm sunmak,
  • Müşteri geri dönüşlerini (feedback) elde etmek ve bunu yeni ürün tasarımında veya değişikliğinde kullanmak,
  • Bir seferde birçok kişiye teknolojik destek sağlamak,
  • Önemli Pazar ve rekabet bilgilerini takip etmek ve toplamak

5.Arama motoru sıralamasında üste çıkmak

İnternette yapılan aramalarda sosyal medya sitelerinin sonuçlarına daha fazla yer verilmesi ile birlikte Web trafiğinin önemli bir kısmını sosyal medya siteleri oluşturmaya başlamıştır. Firmalar bu avantajı sosyal medyada bulunarak değerlendirilmektedir.

Reklama daha az para harcamak

Firmalar sosyal medyanın maliyet avantajından faydalanarak, hem daha az reklam harcaması yaparak hem de pazarlama bütçelerini kısarak ciddi maliyet/yatırım avantajları elde etmişlerdir.

Sosyal medya pazarlaması Web trafiğini arttırır

Web trafiği arama motorlarından ve diğer sitelerden (özellikle sosyal medya siteleri) markanın sitesine olan akışı gösterir ve bu da tüketicilerin firma/markayı ne kadar takip ettiğini ve benimsediğini göstermektedir.

Sosyal medya pazarlaması güçlü ilişkiler kurar

Sosyal medyada zaman ve enerji harcayan firmalar bu platformlarda müşterilerine sağladıkları geri dönüşlerle güçlü bir ilişkiye ve iletişime sahip olmaktadırlar. Tüketici bağlılığının artması ile olumlu algıların ve tutumların artacağı da beklenmektedir

Bornova Web Tasarım olarak sosyal medya danışmanlığı hizmeti de vermekteyiz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan