Boraks Nedir ve Ne İşe Yarar?

Boraks Nedir ve Ne İşe Yarar?

Boraks ev temizliğinde kullanılır ve birçok maddenin bir araya gelmesi ile oluşmuş boraks mikropların öldürülmesinde oldukça etkilidir. Toplumumuzda kullanımı oldukça fazladır.

 

Boraks Nedir ?

Boraks doğal bir mineral olup su,oksijen,sodyum ve bordan oluşmaktadır.Doğal temizlik maddesi olarak evlere girmektedir.

Boraks Ne İşe Yarar ?

Boraks adını yani burak arapça da parlak isminden almıştır.Doğal ev temizleyici olarak bilinmektedir. Evlerimizde deterjan ile ilgili alerji sorunu yaşıyorsak harika bir temizlik maddesidir diyebiliriz.

Boraks Nerede Kullanılır?
Boraks kullanım alanları aslında temizlik alanında yoğunluk göstermektedir.Boraks ev temizliklerinde deterjanın yerine kullanılacak en doğal tek mineraldir diyebiliriz.Boraks bulaşık temizliğinde de kullanılmaktadır.Boraks ayrıca bahçelerde topraktaki bakterileri temizlemek içinde kullanılmaktadır.

Boraks Zararları
Boraks kullanımı sonrasında mutlaka bahçe ve çevreye atıklarının atılmaması ve bir poşet içinde ya da muhafazalı kap içerisinde atık alan yerlere atılması gerekmektedir.

Boraks kullanımının zararları konusunda alerji ilk öncelik taşımaktadır.Boraks kullandıktan sonra mutlaka alerji testi yaptırılması gerekmektedir.

Yorum Yap
0 Yorum yapan