Baş Ağrınızı Önleyebilecek 5 Farklı Yöntem

Baş Ağrınızı Önleyebilecek 5 Farklı Yöntem

Birçok zaman birçok kişinin baş ağrısı oldukça fazla olur bu kişilerde farklılık gösterebilir bazen ağrılarımız fazlalaşır ve hemen bir ağrı kesici alırız bazen ağrı kesiciler bile fayda etmez çok eskilerden bazı yöntemlerle baş ağrısında çok fazla ağrının çözüldüğünü gördük ilaçsız baş ağrısı nasıl geçer sizler için bu yöntemleri derledik.

 

Kırmızı Biber
Kırmızı Biber içinde kapsaisin denilen çok yararlı bir bileşene sahiptir.Kımızı biberi çay ve kahvelerinize bir tutam ekleyin ya da baharatlı yemeklerde bir tutam ekleyin veya dip sos olarak kullanın.

Nane Yağı ve Lavanta
Nane yağı ve lavanta oldukça iyi bir ağrı kesicilerdir.Nane kalp damarlarını açıp kapayarak kan akışını olumlu yönde etkiliyor ve baş ağrısı ve migrene iyi geliyor.

Badem
Badem baş ağrısına çok iyi geliyor içinde etkili salicin isimli bir bileşen olduğundan baş ağrısını doğal yöntemle çözmenizin yöntemlerinden birisidir.

Gümüşdüğme
Baş ağrısı kan damarlarınızın genişleyip başınıza baskı uygulaması sonucu oluşuyor Gümüş düğme ise kan damarlarını daraltarak baş ağrınızı azalmaktadır.

Zencefil Çayı
Zencefil çayı mide bulantısı ve baş ağrısı için oldukça iyi bir çözüm yoludur. 10 cm lik taze zencefili cezvede çok az su ile kaynatın bir çay kaşığı organik bal ile tatlandırın işte size müthiş bir ağrı kesici .

Not: Hastalığı ve yukarıdaki ürünlere alerjisi olan kişiler asla bu karışımlardan kullanmasınlar.

Yorum Yap
0 Yorum yapan