Bal Maskesi Nasıl Yapılır?

Bal Maskesi Nasıl Yapılır?

Balın bakterilere karşı koyabilecek özelliklere sahip olmasından ötürü cilde de yararları bulunmaktadır. Ciltte var olan sivilce ya da akne gibi problemlerde tercih edilecek doğal ürünler arasında yer almaktadır. Aynı zamanda da balın antioksidan etkisinden ötürü de cilde zarar vermesi olası olan durumları da ortadan kaldırmada etkili bir tercihtir. Cildin daha nemli ve pürüzsüz olması konusunda da bal maskesi yoğun olarak rağbet görmektedir. Bal maskesi nasıl yapılır biçiminde hareket edecek olan kişilerin öte yandan gözeneklerinin açılması ve kırışıklıklarından kurtulması gibi durumlarla karşı karşıya kalmaları da söz konusu olabilecek detaylar olarak adından söz ettirmektedir.

Bal maskesi, özellikle kuru ciltler için tercih edilen bir yöntemdir. Bal maskesi nasıl yapılır biçiminde hareket edecek ve bu maske türünü uygulayacak olan kişilerin cilt kuruluğuna bağlı şikayetleri de son bulabilecektir. Cildin daha yumuşak bir hal almasının yanı sıra esnek bir yapıya bürünmesi bu doğrultuda sağlanabilecektir. Bu sayede de cildin daha güzel bir görünüme kavuşmasında da etkili bir yerde bulunacaktır. Düzenli olarak kullanılması sonrasında da cilt problemlerini tamamen ortadan kaldırabilecek doğal bir karışım olarak ifade edilebilecektir.

Bal Maskesi Malzemeleri ve Kullanımı

 • 1 tatlı kaşığı bal
 • 1 çay kaşığı yoğurt
 • 1 fincan süt

İlk olarak bal, yoğurt ve sütü bir kaba alarak iyice karıştırın. Sonrasında da cilt yüzeyine sürdükten sonra 15 dakika bu vaziyette bekleyin. Sürenin dolmasının ardından ılık suyla durulayın. Sonrasında da nemlendirici kremleri cilde uygulamayı unutmayın. Bu işlemi haftada bir kez olmak suretiyle gerçekleştirerek, istediğiniz sonuçları elde edebilirsiniz. Bal maskesi nasıl yapılır işlemi son derecede basit olmasının yanı sıra faydalı bir eylemdir. Öte yandan cildin yumuşak ve pürüzsüz bir görünüme erişmesi konusunda da etkili bir konumda yer almaktadır.

Bal Maskesinin Faydaları

Bal, sadece gıda maskesi olmamakla beraber, her evde kolaylıkla yapılabilecek olan bir maske halinde de kişilerin istenilen görünüme erişmesinde kullanılabilmektedir. Cilde bağlı rahatsızlıklara çözüm üreten bu madde, faydaları sayesinde kişilerin sorunlarına çözüm olabilmektedir. Bal maskesi nasıl yapılır şeklinde hareket edecek olan kişilerin, kısa süre içerisinde bu maskeyi meydana getirebilmeleri ve istedikleri sonuçları elde edebilmeleri de söz konusu olabilmektedir. Bal maskesinin bazı faydaları da şu şekilde sayılabilir:

 • Cilt yüzeyindeki ölü hücreleri ortadan kaldırır.
 • Cildin nem oranını ayarlar.
 • Ciltteki yağ dengesini belirlemede etkilidir.
 • Ciltte bulunan yaşlanma etkilerini geciktirmektedir.
 • Cilt yüzeyinde yer alan sivilcelerin ve aknelerin gelişmelerine mani olmaktadır.
 • Sivilcelere bağlı izlerin ve güneş lekelerinden kurtulmada etkilidir.
 • Cilt hücrelerinin kendilerini yenilemesi konusunda destek vermektedir.
 • Cildin daha parlak ve sağlıklı bir görünümde olmasında önemli bir faktördür.
 • Cilt yüzeyinde yer alan yaraların daha kısa sürede iyileşmesinde yardımcı olmaktadır.
 • Cildin kendini yenilemesi konusundaki süreci hızlandırmaktadır.
 • Ciltte yer alan lekelerin ortadan kalkmasında önemlidir.

Her evde yapılabilecek olan bu maske, kesin olarak sonuç vermektedir. Bal maskesi nasıl yapılır biçiminde hareket edenlerin düzenli kullanımları sonrasında amaçlarının gerçekleşmesi de muhtemeldir.

Bal Maskesi Hakkında Daha Fazla Bilgi için: kozmetrik

Yorum Yap
0 Yorum yapan