100 Dolar Ne Kadar Eder – Sahte 100 Dolar Nasıl Anlaşılır

100 Dolar Ne Kadar Eder – Sahte 100 Dolar Nasıl Anlaşılır

Dolarların sahte olup olmadığını anlamak için çeşitli yöntemler vardır. Buna göre elinizdeki 100 doların sahte olup olmadığını anlamak için ilk olarak kağıt kalitesine bakmalısınız. Zaten kağıt kalitesi kendini belli edecektir. Neticesinde de kağıdın kalitesi farklı ise ve renkler karmaşık biçimde ise doların sahte olduğuna dair kanaat getirebilirsiniz. Diğer durumda dolar kağıdının kalitesi ve bilinen kurallar neticesinde olması doların sahte olmadığını gösterir.

Ayrıca yine dolar üzerinde USA ve banknot tutarı da yazmaktadır. Bu kurallara uygun olmayan dolarların fazla bir ehemmiyeti de olmaz.

Diğer bir garanti yöntem ise paranın ipi kısmıdır. Burada yer alan yazı da doların sahte olup olmadığı ile alakalıdır. Sahte olan paralarda bu özellik genelde es geçilir. Bundan dolayı elinize geçen doları ışığa tuttuğunuzda küçük yazılar olan yerdeki güvenlik şeridini kontrol etmenizde fayda vardır. Şerit üzerinde USA ve banknot tutarı yazması gerekmektedir. Aksi taktirde para sahte olabilir.

Ardından yine doları ışığa tutarak sağ üst köşesine dikkatlice bakmalısınız. Renk değiştiren bir bant görmeniz gerekecektir.

Tüm bu uygulamaları deneyerek doların sahte mi yoksa gerçek mi olduğunu anlayabilir ve neticesinde daha kararlı olabilirsiniz. Sizler de bu gibi yöntemleri deneyerek ve varsa da başka yöntemleri araştırarak doların sahteliğini gerçekliğini tespit edebilirsiniz.

100 Dolar Kaç Türk Lirası Eder?

Dolar kuru her gün değişkenlik göstermektedir. Kura göre hesaplama yapılarak doların Türk Lirası karşısındaki değeri hesaplanabilir. Bu yüzden şuanki kur oranına çarpma bölme durumunda sizlere verebileceğimiz net bir sonuç olamaz. Doların o anki kesin değerini hesaplamanın en hızlı yolu Google arama motoruna dolar kuru yazarak karşınıza çıkan kur üzerinden elinizde bulunan dolar miktarını çarpmak olacaktır. 100 Dolar ile anlık değişen kur üzerinden işlem yaptığınızda elinizdeki Türk Lirası kesin değeri ortaya çıkmış olur. Tabi ki dolar bozdurma yapacağınızda çok daha az bir karşılık alırsınız. Bunun sebebi dolar kurunun haricinde Exchange hizmeti veren döviz firmalarının ya da bankaların kendi alım satım gücüne göre Dolar alış kuru ve Dolar satış kuru belirlemesinden kaynaklanmaktadır. Bu yüzden en doğru sonucu alabilmek için dolar.net üzerinden dolar alış ve dolar satış kurlarına bakabilir sitedeki değerlere göre elinizdeki 100 doların ne kadar edeceğine çok daha kesin bir karşılık bulabilirsiniz.

Yorum Yap
0 Yorum yapan